۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۲۰:۱۷
کد خبرنگار: 1045
کد خبر: 84326214
۰ نفر

برچسب‌ها

امتحان حضوری دانش آموزان مازندران در ۲۷۶ حوزه برگزار می‌شود

ساری - ایرنا - مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با اعلام این که امتحان حضوری دانش آموزان پایه تحصیلی نهم و دوازدهم استان در ۲۷۶ حوزه برگزار می‌شود ، گفت که این تعداد یکصد حوزه بیشتر از شرایط عادی است تا امکان رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی فراهم شود.

به گزارش ایرنا ، بر اساس تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا، آزمون پایه نهم از روز دوشنبه ۲۷ اردیبهشت تا روز دوشنبه ۲۴ خرداد ماه و آزمون پایه دوازدهم از ۲۷ اردیبهشت تا ۲۴ خردادماه به صورت حضوری برگزار می شود.

علیرضا سعدی‌پور روز سه‌شنبه در نشست خبری با خبرنگاران افزود که تمامی نکات بهداشتی لازم در حوزه های امتحانی برای حفظ سلامتی داشن آموزان در برابر ویروس کرونا اندیشیده شده و خانواده ها هیچگونه نگرانی از این بابت نداشته باشند.

وی برگزاری امتحان حضوری برای این دو پایه تحصیلی را اجتناب ناپذیر دانست و گفت که با برگزاری امتحانات نهایی بویژه در پایه نهم، کار هدایت تحصیلی دانش‌آموزان به سهولت و دقت بیشتری انجام می‌شود و حق هیچ دانش آموزی تضییع نخواهد شد.

سعدی پور توضیح داد : برگزاری امتحانات به شیوه حضوری تاثیر مهمی در شناسایی استعداد واقعی دانش آموزان و هدایت تحصیلی آنان خواهد داشت و از جمله این که از ایجاد تراکم دانش‌آموزان در مقطع متوسطه دوم خواهد کاست.

وی تعداد دانش آموزان مقطع نهم مازندران را ۴۱ هزار نفر اعلام کرد و گفت که ۲۲ هزار دانش آموز استان هم در مقطع دوازدهم تحصیل می کنند و لازم است تمامی این دانش آموزان خودشان را برای امتحان حضوری آماده کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با اعلام این که طراحی سئوال امتحان پایه نهم استانی و دوازدهم کشوری است ، افزود : برگه امتحانی برای دانش‌آموزان مقطع نهم را معلمان هر مدرسه تصحیح خواهند کرد و صیح کردن برگه امتحانی دانش‌آموزان پایه دوازدهم نیز استانی خواهد بود.

وی افزود : آن دسته از دانش آموزانی که به دلیل موجه نتوانند در سر جلسه امتحان حضور یابند ، با ارائه مدارک و مستندات ، در شهریور ماه از آنها امتحان گرفته خواهد شد.

برگزاری امتحان در دو نوبت صبح و عصر

سعدی پور با اعلام این که امتحانات حضوری در مدارسی که دارای تراکم دانش آموزی بیشتر از حد استاندارد تعریف شده ستاد مقابله با کرونا هستند در دو نوبت صبح و عصر برگزار می شود ، توضیح داد : هدف این کار رعایت کامل نکات بهداشتی و جلوگیری از ازدحام دانش‌آموزان است و برای این که حقی از دانش آموزان تضییع نشود ، برگه سئوالات هر شیفت با دیگری متفاوت خواهد بود.

وی افزود : همچنین با توجه به اثرپذیری آموزش از شیوع ویروس کرونا، از حجم کتاب‌های درسی پایه نهم و دوازدهم که آزمون نهایی دارند، ۳۰ درصد به طور متناوب کاسته شده است تا دانش آموزان با آمادگی بیشتری سر جلسه امتحان حاضر شوند.

علیرضا سعدی پور مدیرکل آموزش و پرورش مازندران 

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با اعلام این که دستورالعمل مشترک وزارت آموزش و پرورش و وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی در باره شرایط حوزه های امتحانی و رعایت نکات و پروتکل های بهداشتی به تمامی شهرستان ها و مناطق آموزش و پرورش استان ابلاغ شده است ، گفت : مراقبت از سلامتی دانش آموزان در برابر ویروس کرونا در حوزه ها و کانون های برگزاری امتحانات حضوری پایه های نهم و دوازدهم از اهمیت ویژه ای برای آموزش و پرورش برخوردار است و به همین علت با دقت و وسواس بر رعایت نکات بهداشتی نظارت خواهد شد. 

وی توضیح داد : در حوزه امتحانی تمامی سطوح دارای امکان تماس زیاد مانند تجهیزات، دستگیره درب‌ها ، میز و صندلی، شیرآلات، نرده، پله ها ، پریز و کلیدهای برق پیش از برگزاری جلسه امتحان گندزدایی و ضدعفونی می شود تا دانش آموزان در امنیت کامل وارد محل امتحان شوند.

این مسئول از تامین صابون مایع و محلول‌های مناسب ضدعفونی کننده دست برای استفاده دانش آموزان و مراقبان و کادر حاضر در حوزه ها امتحانی خبر داد و تاکید کرد : برنامه ریزی دقیق صورت گرفته است تا از تجمع دانش آموزان در ورود به محل امتحان و خروج از آن جلوگیری شود و نظارت کامل هم بر این مورد صورت خواهد گرفت.

سعدی پور گفت : به هیچ وجه اجازه ازدحام همراهان دانش آموزان قبل و بعد از برگزاری امتحان داده نخواهد شد و تمامی دانش آموزان با رعایت فاصله گذاری اجتماعی وارد محیط امتحان شده و از آن خارج خواهند شد.

وی با اظهار این که تمامی حوزه های امتحانی دارای تهویه مناسب هوا است ، افزود : به هیچ وجه اجازه برگزاری امتحان در مکانی که از تهویه مناسب برخوردار نباشد ، داده نمی شود و این مورد به همراه سایر نکات تعریف شده چند بار پیش از برگزاری جلسه امتحان کنترل خواهد شد.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران استفاده از تجهیزات حفاظت فردی مانند ماسک سه لایه برای دانش‌آموزان، کارکنان و مراقبان مراکز امتحان را الزامی دانست و گفت : با هدف حفظ سلامت دانش آموزان در هر حوزه امتحانی به تعداد ۹۰ درصد افراد حاضر در حوزه اعم از دانش آموزان و مراقبان ماسک تهیه می شود.

مازندران در سال تحصیلی جدید ۵۱۸ هزار و ۲۵۵ دانش‌آموز دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha