کاش می‌مردیم و چنین سکوت نکبت باری را شاهد نبودیم

تهران- ایرنا- مجید مجیدی که آخرین ساخته خود را با حضور بازیگر کودک افغان ساخته است در واکنش به شهادت دختران افغان در حمله تروریست‌ها، گفت: کاش می‌مردیم و مرگ عدالت و انسانیت را نمی‌دیدیم و چنین سکوت نکبت بار را در شهادت غمبار ده‌ها دختر مظلوم قوم هزاره افغان شاهد نبودیم.

به گزارش گروه فرهنگی ایرنا، مجید مجیدی فیلمساز و سینماگر شناخته شده سینمای ایران در سوگ شهادت دختران افغانی در حمله تروریستی یک مدرسه در افغانستان نوشت:

صدایی

از شما بر نخاست 

شمعی روشن نشد

پرچمی نیمه افراشته نشد 

سازمان های جهانی بیانیه ندادند

و هیچ سیاست پیشه ای نخروشید

و هیچ هشتکی به راه نیفتاد 

به قرن بیست ویکم خوش آمدید با شعار های رنگارنگ و با شعور های کم رنگ 

به قرنی که رنگ خون انسانها فرق دارد و آدمیان بر اساس ملیت و آیین شان ارزش گزاری می شوند

اگر غربی باشی ارجمندی و اگر افغان باشی فراموش شده ای واگر شیعه و مسلمان باشی کسی نگران خون بر زمین ریخته ات نمی شود

متاسفم که در زمانه ای زندگی می کنم که عدالت واژه بی معنای این عصر بیهودگی است 

گاهی آرزو می کنم چه می شد در زمانه ما هم کسی چون علی (ع)بود که چنان نگران ربودن خلخال از پای بانویی حتی غیر مسلمان می شد که مرگ را سزاوار می دید

کاش می مردیم و مرگ عدالت و انسانیت را نمی دیدیم و چنین سکوت نکبت بار را در شهادت غمبار ده‌ها دختر مظلوم قوم هزاره افغان شاهد نبودیم.

به گزارش ایرنا، آخرین ساخته مجید مجیدی تحت عنوان خورشید با حضور چند بازیگر کودک کار و یک بازیگر افغان با نام شمیلا شیرزاد ساخته شده است.

روز شنبه ۱۸ اردیبهشت تروریست‌ها با یک خودرو بمب‌گذاری‌ شده مدرسه سیدالشهدای دشت برچی در منطقه کوه چهل دختران کابل را هدف حمله قرار دادند که در اثر آن ۶۳ تن کشته و بیش از ۱۵۰ تن دیگر زخمی شدند.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha