ایجاد پست ۶۳ کیلوولت برق برای منطقه ویژه اقتصادی گرمسار تسریع شود

سمنان- ایرنا- مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری سمنان گفت: ایجاد پست ۶۳ کیلوولت برای تامین برق واحدها در منطقه ویژه اقتصادی گرمسار به همت برق منطقه‌ای سرعت گیرد.

به گزارش ایرنا، مهدی سلامتی روز سه شنبه در نشست بررسی مسایل برق‌رسانی به منطقه ویژه اقتصادی گرمسار افزود: در بلند مدت و برای حل مشکلات و موانع در این منطقه، تفاهم‌نامه ای بین شرکت برق منطقه ای استان و منطقه ویژه اقتصادی گرمسار برای احداث پست ۶۳ کیلوولت برق منعقد شود.
 وی ادامه داد: در خصوص گازرسانی به منطقه ویژه اقتصادی گرمسار، تفاهم‌نامه ای کامل بین منطقه ویژه و شرکت گاز استان منعقد شده است.
سلامتی تاکید کرد: شرکت برق منطقه ای استان برآورد هزینه احداث پست ۶۳ کیلو ولت ثابت و سیار و خط انتقال آن را انجام و ارائه دهد تا در این خصوص تصمیمات لازم بنا بر شرایط، اتخاذ شود.
 سرپرست منطقه ویژه اقتصادی گرمسار نیز در این نشست گفت: در حال حاضر بالغ بر ۹۰ سرمایه گذار برای راه اندازی واحدهای تولیدی و صنعتی، در منطقه ویژه اقتصادی گرمسار حضور دارند که برخی از این واحدها بالغ بر ۲ ماه آینده به بهره برداری خواهند رسید.
فرهیدزاده افزود: اقدامات در خصوص منطقه ویژه اقتصادی گرمسار در ۴ گام به پیش می رود.
وی اضافه کرد : گام اول منطقه ویژه اقتصادی گرمسار در حال حاضر به بهره برداری رسیده و تمرکز در مسیر پیش رو بر افتتاح و بهره برداری از گام دوم است.
وی بیان کرد: اشتغال زایی در منطقه ویژه اقتصادی گرمسار، بسیار حائز اهمیت است و در افق طرح منطقه ویژه اقتصادی گرمسار، ۴ پست ۶۳ کیلو ولت و یک پست ۴۰۰ کیلو ولت برق اندیشیده شده است.
فرهیدزاده با اشاره به اینکه در حال حاضر طراحی خط انتقال برق انجام و مورد تایید نیز قرار گرفته است گفت: امروز تقاضا داریم تا با همراهی و همفکری، وضعیت را بررسی و راهکار های تامین برق به نتیجه برسد. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha