مظلومیت دخترکان افغانستان با شهادتشان امضا شد

تهران- ایرنا- شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با محکوم کردن عملیات تروریستی در افغانستان اعلام کرد: بار دیگر دخترکان معصوم و بی گناه افغانستان اسلامی، مظلومیت و حقانیت خویش را با شهادت امضاء کردند.

به گزارش گروه فرهنگی ایرنا شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی روز سه شنبه با صدور بیانیه ای اعلام کرد: تسلیت و تعزیت به ملت مسلمان، مجاهد، آزاده، مبارز و قهرمان افغانستان اسلامی. آری بار دیگر دخترکان معصوم و بی گناه افغانستان اسلامی، مظلومیت و حقانیت خویش را با شهادت امضاء کردند. جنایت غیر انسانی و تروریستی این بار در مقابل مدرسۀ دخترانۀ سیدالشهدا (ع) در غرب کابل، نشان از درماندگی و استیصال نظام سلطه و استکبار جهانی در برابر صلح و امنیت افغانستان و موجب تأسف و تأثر ملت بزرگ ایران و دیگر مردم جهان شد.

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی افزود: این بار دستان جنایتکارانۀ دشمنان بشریت که تا مرفق غرق در خون انسان های بی گناه است، از آستین دجالان روبه صفت و جلادان بی رحم و کوردل تحت سلطۀ استکبار جهانی به سرکردگی آمریکای جنایتکار و صهیونیسم بین الملل درآمد و دخترکان مسلمان شیعۀ بی گناه را در کشوری مظلوم، با قساوت هرچه تمام تر، قتل عام کرد.

در این بیانیه آمده است: امروزه تروریسم، چالش جدی و تهدیدی بزرگ علیه بشریت و صلح و امنیت و بر هم زننده نظم جهانی است که پهنه وسیعی از دنیا، از اروپا تا آفریقا و آسیا به ویژه کشورهای اسلامی مانند سوریه، فلسطین، یمن، عراق، لیبی، پاکستان و افغانستان را در برگرفته و متأسفانه به کرات شاهد چنین جنایات تروریستی وحشیانه ای هستیم که نتیجه آن خسارات عظیم انسانی، ایجاد ناامنی و بی‌ثباتی و به وجود آمدن موانع بزرگ در مسیر رشد و پیشرفت این کشورهاست.

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی ادامه داد: این جنایت و دیگر جنایات تروریستی مشابه هیچ تناسبی با مبانی ادیان الهی و آسمانی نداشته، بلکه با سوء استفاده از مقدسات ادیان و ایجاد اختلافات مذهبی، موجب ایجاد تنش، درگیری و جنگ در کشورها، به خصوص سرزمین های اسلامی است و همگی در راستای منافع مبتنی بر فروش سلاح و به دست آوردن منافع و سود بیشتر از رقابت‌های تسلیحاتی بوده و علت اصلی غالب تنش‌ها و ناامنی‌ها در دنیا می‌باشد. 

در این بیانیه آمده است: به حول الله و بر اساس سنت دیرین الهی، این گونه جنایات کشنده و مصیبت بار و خون های به ناحق ریخته، به زودی زود گریبان آمران و عاملان و مسببان آن را گرفته و موجب خروج نیروهای نظامی شیطان بزرگ آمریکای جنایتکار، و ناتو مکار و اخراج تمامی نیروهای جاسوسی، امنیتی واطلاعاتی از سرزمین افغانستان اسلامی می شود.

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی ضمن تسلیت مجدد این ضایعه به جامعۀ بزرگ بشریت و کشورهای اسلامی به ویژه به محضر حضرت ولی عصر «اروحنا فداه»، و کشور دوست و برادر افغانستان، از درگاه ایزد متعال برای روح شهیدان این حادثۀ تروریستی طلب رحمت و علو درجات کرده و به جلادان بی رحم وکوردل وابسته به کفرو استکبار جهانی اعلام می دارد؛ که بنا به فرمایش مقتدای عظیم الشأن جهان اسلام حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای(مدظله العالی) 'دوران بزن در رو تمام شده' وبه زودی پاسخ این اقدام شنیع و غیرانسانی خود را به شدیدترین شکل ممکن از کشورهای مسلمان منطقه دریافت خواهند کرد.

به گزارش ایرنا تروریست ها روز شنبه (۱۸ اردیبهشت) با یک خودرو بمب گذاری شده مدرسه سیدالشهدای دشت برجی در منطقه کوه چهل دختران کابل را هدف حمله قرار دادند که در اثر آن ۶۳ نفر کشته و بیش از ۱۵۰ تن دیگر زخمی شدند. پیکر قربانیان روز یکشنبه در آیینی در کابل به خاک سپرده شد. مدرسه دخترانه سید الشهدا سومین مرکز آموزشی در غرب کابل است که دانش‌آموزان آن به صورت گروهی کشته شدند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha