مشارکت مهمترین رکن انتخابات است

بیرجند - ایرنا - رییس ستاد انتخابات استان خراسان جنوبی گفت: مشارکت اصلی‌ترین رکن انتخابات است و سابقه حضور و مشارکت مردم خراسان جنوبی در انتخابات، نشان‌دهنده آگاهی آنان از تاثیر انتخابات بر سرنوشت‌شان است.

به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی، ناصر خوش خبر روز سه‌شنبه در نشست با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و اعضای هیات رییسه خانه مطبوعات استان خراسان جنوبی افزود: وظیفه ما در وزارت کشور و دولت، برگزاری انتخابات است که باید برای هرچه بهتر نتیجه دادن کارها از ظرفیت تمامی حوزه‌ها در این راستا استفاده کنیم.

وی مشارکت را اوج مسوولیت‌پذیری خواند و گفت: مشارکت حداکثری مردم در انتخابات، دشمنان را از تحقق برنامه‌هایشان مایوس می‌کند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی با اشاره به فعالیت معاندین در راستای دلسرد کردن مردم از نظام اظهار داشت: ما باید با استفاده از ظرفیت رسانه‌ها، به دنبال آگاهی‌بخشی در سطح جامعه باشیم و رسانه‌ها در آگاهی‌بخشی به مردم وظیفه بسیار خطیری برعهده دارند.

وی افزود: بیان توانمندی‌های نظام، اقدامات موثری که منجر به پیشرفت در زمینه‌های مختلف شده و کارهایی که در راستای رفع مشکلات کشور انجام شده، گام‌هایی است که می‌توان برای خنثی کردن سیاه نمایی‌ها برداشت.

خوش خبر گفت: با وجود تحریم‌ها، تهدیدها، مشکلات منطقه‌ای و شیوع کرونا، اقدامات موثری در سطح کشور صورت گرفته است که باید به درستی اطلاع‌رسانی شود.

وی تاکید کرد: رسانه‌ها باید اطلاعات درست و دقیق را در اختیار مردم قرار دهند.

رییس ستاد انتخابات استان خراسان جنوبی گفت: صداقت در انعکاس اخبار و ارائه مطالب بر مبنای واقعیت‌ها، ترغیب مردم به همراهی در امور به ویژه مشارکت در انتخابات را رقم می‌زند.

وی ادامه داد: مردم به عنوان صاحبان انقلاب باید بدانند نتیجه انتخابات به خودشان بر می‌گردد.

خوش خبر گفت: بنا به گفتمان‌های رهبر معظم انقلاب و رییس جمهوری، انتخابات در این دوره با توجه به شرایط خاص کشور، از اهمیت بسزایی برخوردار است.

در این نشست که با حضور مدیرکل دفتر سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی، مشاور استاندار و مدیر روابط عمومی استانداری و اعضای هیات رییسه خانه مطبوعات خراسان جنوبی برگزار شد، هر یک از اعضا به طرح موضوع پرداختند و راهکارهایی را در راستای ارتقای سهم رسانه‌ها در افزایش مشارکت مردم در انتخابات ارائه کردند.

انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری همزمان با ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا، دومین میان دوره‌­ای مجلس خبرگان رهبری و نخستین میان دوره‌ای مجلس شورای اسلامی یازدهم، ۲۸ خرداد امسال برگزار می‌شود.

انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا در ۱۱ شهرستان استان خراسان جنوبی برگزار خواهد شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha