مسعود ولدبیگی به دلیل ایست قلبی درگذشت

تهران- ایرنا- نیما فلاح داماد مسعود ولدبیگی پیشکسوت چهره‌پردازی سینمای ایران و برنده سه سیمرغ بلورین جشنواره فیلم فجر از درگذشت این هنرمند ۸۶ ساله به دلیل ایست قلبی در بیمارستان خبر داد.

نیما فلاح بازیگر سینما و تلویزیون و همسر سحر ولدبیگی دیگر بازیگر عرصه تلویزیون و سینما و داماد مسعود ولدبیگی پیشکسوت نامدار هنر چهره‌پردازی سینمای کشورمان ضمن تایید خبر درگذشت این هنرمند پیشکسوت گفت: آقای ولدبیگی امروز (سه‌شنبه ۲۱ اردیبهشت‌ماه) در بیمارستان درگذشت و طبق گفته مسئولان بیمارستان مهرداد دلیل مرگ وی ایست قلبی بوده است.

وی افزود: زنده‌یاد مسعود ولدبیگی پیش از این و در همین اواخر، ابتدا در نیمه اسفند ماه و سپس در نیمه فروردین ماه به دلیل عارضه قلبی در بیمارستان بستری شده بود.

به گزارش ایرنا، مسعود ولدبیگی متولد ۱۳۱۴ در کرمانشاه بود و ابتدا در سال ۱۳۵۴ با سریال موفق آتش بدون دود به کارگردانی زنده‌نام نادر ابراهیمی کار گریم و چهره‌پردازی را آغاز کرد اما اوج هنرنمایی او به عنوان چهره‌پرداز سال ۱۳۶۳ با طراحی و چهره‌پردازی سریال ماندگار کوچک جنگلی به کارگردانی بهروز افخمی رقم خورد.

زنده‌نام ولدبیگی که رد کارنامه هنری خود طراحی و چهره‌پردازی بیش از ۵۰ اثر سینمایی و سریال تلویزیونی را با خود به همراه دارد برای طراحی و چهره‌پردازی سه فیلم پرده آخر به کارگردانی واروژ کریم‌مسیحی، زشت و زیبا فیلمی از احمدرضا معتمدی و از کرخه تا راین اثر درخشان و ماندگار ابراهیم حاتمی‌کیا برنده سه سیمرغ بلورین چهره‌پردازی از جشنواره فیلم فجر شده بود.

طراحی و چهره‌پردازی فیلم‌هایی چون قرمز، ضیافت، دوئل و سریال هایی چون ستایش ۱،  کوچک جنگلی، خورشید شب، مختارنامه و معراجی ها از  دیگر آثار درخشان این هنرمند فقید در عرصه هنر چهره‌پردازی به شمار می رود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha