خیران استان سمنان ۲۰۰ میلیارد ریال بهزیستی را در سال گذشته یاری کردند

سمنان- ایرنا- مدیرکل بهزیستی استان سمنان گفت: خیران در بخش‌های نقدی، غیرنقدی و خدماتی حدود ۲۰۰ میلیارد ریال سال ۹۹ به بهزیستی استان کمک کردند.

علیرضا ایزدپور عصر سه‌شنبه به رسانه‌ها ابراز داشت: عید فطر سال گذشته کمک‌های نقدی و غیر نقدی دولتی و غیر دولتی جمع‌آوری شده در بهزیستی استان، در مجموع یک میلیارد و ۹۳۷  میلیون و ۸۸۹ هزار ریال در بخش فطریه و کفاره بود. 

وی یادآور شد: میزان فطریه نقدی جمع آوری شده در بخش دولتی و کمک های نقدی یک میلیارد و ۱۰۹ میلیون ۷۲۷ هزار ریال و غیر نقدی ۱۲۵ میلیون و ۷۵۰ هزار ریال بود.

وی افرود: در بخش غیر دولتی نیز کمک های نقدی ۶۹۲ میلیون و ۸۶۲ هزار ریال و به صورت غیر نقدی ۹ میلیون و ۵۵۰ هزار ریال جمع آوری شد.

ایزدپور افزود: مبلغ جذب شده از فطریه پس از عید رمضان و در کوتاهترین زمان جهت رفع نیاز های ضروری زندگی جامعه هدف نیازمند برنامه ریزی و تخصیص داده شد و همچنین کفاره با توجه به قوانین شرع برنامه‌ریزی و توزیع شد.

وی با اشاره به برگزاری پویش ضیافت همدلی رمضان ابراز داشت: هم استانی‌ها می‌توانند کمک‌های مالی خود را به حساب  ۴۱۷۱۰۳۴۵۴۱۸۱۰۵۰۷ و شماره کارت   ۶۳۶۷۹۵۷۰۷۳۴۱۸۰۳۵  به نام مشارکت های مردمی بهزیستی استان سمنان نزد بانک مرکزی واریز کنند و با مراجعه به ادارت  بهزیستی شهرستان و یا معاونت مشارکت‌های مردمی بهزیستی استان نحوه هزینه کرد آن را مشخص کنند.

ایزدپور گفت:  سال گذشته در سه شهرستان سمنان، مهدیشهر و دامغان در مجموع ۶۲ صندوق جمع آوری زکات فطریه و کفاره دایر بود و در دیگر شهرستان‌ها نیز جمع‌آوری فطریه و کفاره با هماهنگی شورای زکات شهرستان انجام شد.

آغاز واکسیناسیون مراکز توانبخشی تحت نظارت بهزیستی

مدیرکل بهزیستی استان سمنان بیان کرد: واکسیناسیون مراکز توانبخشی استان با همکاری دانشگاه علوم پزشکی با مرکز بیماران روانی مزمن قائم آغاز شد و ۵۷ نفر از بیماران اعصاب و روان مرکز قائم شهرستان شاهرود اولین مرحله واکسن کرونا را دریافت کردند.

وی افزود: این ۵۷ بیمار و ۱۲ نفر از کارکنان مرکز قائم، با واکسن چینی سینوفارم واکسینه شدند.

ایزدپور تصریح کرد: پیش از این واکسیناسیون تمام سالمندان مقیم مراکز شبانه روزی استان بدون عوارض جانبی و با رضایت سالمندان و خانواده‌هایشان انجام شد.

مدیرکل بهزیستی استان سمنان گفت: امید است با هماهنگی معاونت بهداشت و درمان استان سایر افراد مراکز شبانه روزی از جمله معلولین ذهنی و مراکز شبه خانواده نیز طی روزهای آینده واکسینه شوند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha