یادمانی برای حمایت از اقتصاد فرهنگ دینی

تهران- ایرنا- مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت گفت: تابلوی یادمان نخستین نمایشگاه مجازی قرآن کریم در راستای حمایت از اقتصاد فرهنگ دینی است.

مدیرعامل موسسه پیشکسوتان با اشاره به رونمایی تابلوی یادمان نخستین نمایشگاه مجازی قرآن کریم گفت: این اثر هنری در راستای تکریم از خادمان قرآن کریم و حمایت از اقتصاد فرهنگ دینی است که از آن رونمایی شد.

به گزارش روز سه شنبه گروه فرهنگی ایرنا از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، نیکنام حسینی پور افزود: این اثر هنری توسط خادم القرآن استاد عبدالصمد حاج صمدی از استادان پیشکسوت عضو موسسه هنرمندان پیشکسوت به خط نسخ ایرانی به رشته تحریر درآمده است و کار تذهیب آن هم توسط حسن محمدی هنرمند جوان این حوزه  انجام شده است.

حسینی پور در ادامه اظهار داشت: گاهی تابلوهای ارزنده با آیات و روایات برای پندپذیری و مراجعه به فطرت و عقل درونی انسانها زینت داده می شوند تا افراد با دیدن آنها به عمق وجودی آیات و روایات پی برده و در آنها تفکر کنند.

وی ادامه داد: نظارت فنی چاپ این یادمان که از ویژگی های این کار شاخص هنری است زیر نظر مهندس سیدوحید جزایری بوده است.

مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت گفت: تابلوی یادمان نخستین نمایشگاه مجازی قرآن کریم با همکاری موسسه هنرمندان پیشکسوت و معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خلق شده و در ۹ مرحله کار چاپی صورت گرفته است و جلوه ای از هنر و ظرفیت صنعت چاپ در ایران را نشان می دهد.

نخستین نمایشگاه مجازی قرآن در یک نگاه

نخستین نمایشگاه مجازی قرآن کریم با شعار قرآن، کتاب رشد و رویش از یازدهم اردیبهشت‌ماه با حضور سید عباس صالحی آغاز به کار کرد و به صورت ۲۴ ساعته تا پایان ماه مبارک رمضان از طریق مجازی در دسترس علاقه مندان به قرآن کریم است.  

در این نمایشگاه مجازی دو بخش اصلی فروشگاهی و محتوایی وجود دارد که بخش فروشگاهی به فروش کتاب های چاپی در حوزه دین و دفاع مقدس اختصاص دارد و امکان عرضه و فروش تمام کتاب های مربوط به دین و حوزه دفاع مقدس که ناشران از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مجوز چاپ گرفته باشند، فراهم شده است. 

بستر این نمایشگاه همچون نمایشگاه مجازی کتاب است که سال گذشته برای اولین بار به دلیل ویروس کرونا از سوی خانه کتاب برگزار شد و در آنجا ناشران ثبت اثر می کردند و بازدیدکنندگان کتاب مورد نظر خود را از انتشاراتی که کتاب را ارائه کرده بود، انتخاب کرده در سبد خرید قرار می دادند. خانه کتاب و ادبیات ایران به عنوان مجری بخش فروشگاهی نمایشگاه قرآن انتخاب شده است. 

یکی از ویژگی های نمایشگاه مجازی قرآن کریم این است که بر اساس توافق میان شرکت ملی پست با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، کتاب های خریداری شده توسط بازدیدکنندگان از نمایشگاه به صورت رایگان ارسال می شود و هزینه ارسال پست توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در نظر گرفته شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha