۲۰ خانه هلال در خراسان جنوبی افتتاح شد

بیرجند - ایرنا - ۲۰ خانه هلال همزمان با هفته هلال احمر در شهرستان‌های زیرکوه، قاینات و بیرجند استان خراسان جنوبی افتتاح شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی روز سه‌شنبه در حاشیه افتتاح خانه هلال روستای پیشبر در شهرستان مرزی زیرکوه گفت: خانه های هلال در راستای تحقق شعار «هر خانواده یک امدادگر» و اشاعه آموزش‌های همگانی برای مقابله در برابر حوادث و سوانح طبیعی راه‌اندازی می‌شود که می‌تواند در بخش پدافند غیرعامل و مدیریت بحران نقش مهمی را ایفا کنند.

محمدرضا رضایی افزود: تاکنون ۹ خانه هلال در شهرستان زیرکوه به بهره‌برداری رسیده و در حال حاضر ۱۲۷ خانه هلال در استان خراسان جنوبی فعال است.

وی با اشاره به اینکه رویکرد خانه‌های هلال در سطح کشور تاب‌آوری جامعه در برابر مخاطرات طبیعی و غیرطبیعی است گفت: تلاش داریم با آموزش‌ها و فعالیت‌هایی که از سوی این خانه‌ها ارائه می‌شود، مردم و جامعه را مقاوم‌تر و آگاه‌تر کنیم.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی اظهار داشت: خانه‌های هلال باید همواره جوانان را برای حضور در صحنه‌های اجتماعی و مسئولیت‌پذیری آماده کنند.

وی با بیان اینکه فعالیت و کارکرد در جمعیت هلال احمر بر پایه داوطلبان و خیر محوری است گفت: افتتاح خانه‌های هلال معمولا کمترین هزینه را برای دولت دارد و تمامی آموزش‌های این خانه‌ها به صورت صد درصد رایگان انجام می‌شود.

توزیع بیش از پنج هزار پرس غذای گرم بین نیازمندان

رضایی افزود: همزمان با ماه مبارک رمضان به همت خیران و خانه‌های هلال در خراسان جنوبی پنج هزار و ۸۴۰ پرس غذای گرم بین نیازمندان خراسان جنوبی توزیع شد و در این ماه سخاوت و دستگیری از نیازمندان در هر زمان و مکانی به وضوح نمایان است.

وی با بیان اینکه دستگیری از نیازمندان و افطاری دادن از جمله برنامه‌های ویژه در خانه‌های هلال استان برای تقسیم مهربانی است گفت: در همین راستا توسط ۹ خانه هلال همزمان با هفته هلال احمر پنج هزار و ۸۴۰ پرس غذای گرم به‌ مناسبت ماه مبارک تهیه و توزیع شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی اظهار داشت: خانه هلال قهستان، نصرالدین و گسک شهرستان درمیان، مسجد امام جعفر صادق (ع) بیرجند، روستای قلعه زری شهرستان خوسف، روستای دوست آباد شهرستان سرایان، خانه‌های هلال ارسک، رقه و نجات آباد شهرستان بشرویه همچنین خیرین فردوسی در این اقدام بشردوستانه همکاری داشته‌اند.

۱۸ تا ۲۴ اردیبهشت هفته هلال احمر نامگذاری شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha