کردستان اولین روز بدون مرگ را بعد از موج چهارم کرونا پشت سرگذاشت

سنندج‌ - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: امسال ۱۱۵ بیمار مبتلا به کرونا در استان جان خود را از دست داده‌اند که امروز اولین روز بدون فوتی در موج چهارم کرونا به ثبت رسید.

دکتر فرزین رضاعی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از ابتدای امسال تاکنون در مجموع با پنج روز بدون فوتی کرونا در استان کردستان مواجه بودیم.

وی افزود: مجموع کل جانباختگان کرونا از اسفند ۱۳۹۸ تا امروز یک هزار و ۲۷۹  است که در موج چهارم به طور متوسط روزانه ۲ مورد فوت در استان به ثبت رسیده بود و امروز مرگ و میر روزانه در استان متوقف شده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کردستان با بیان اینکه تعداد بیماران جدید شناسایی شده در استان در اول فروردین ۶۵ نفر بود ، اضافه کرد: در حال حاضر شاهد روند کاهشی آمار بیماران و بستری ها در استان هستیم که تعداد بیماران شناسایی شده در ۲۴ ساعت منتهی به ظهر امروز ۱۸۰ بیمار است.

دکتر رضاعی با بیان اینکه از ابتدای امسال تاکنون ۱۱ هزار و ۲۴۲ نفر در استان به کرونا مبتلا شده اند. افزود: تعداد بستری‌های استان در اول فروردین ۱۴۳ بیمار بود که این تعداد در موج چهارم به بیش از ۶۰۰ بیمار رسید و در حال حاضر ۴۴۱ بیمار همچنان در مراکز درمانی بستری هستند و ۷۱ بیمار هم در بخش آی‌سی‌یو تحت مراقبت‌های ویژه قرار دارند که روند کاهش بستری‌ها با شیب بسیار ملایمی در حال انجام است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کردستان با اشاره به مطلوب بودن رعایت محدودیت‌های ویژه کرونا در استان اضافه کرد: وضعیت  استان همچنان شکننده است و در حال حاضر شهرهای سنندج، سقز، بیجار، قروه، کامیاران، دیواندره، بانه و دهگلان در وضعیت نارنجی و شهرهای مریوان و سروآباد در وضعیت زرد این بیماری هستند.

در ۲۴ ساعت منتهی به ظهر روز ‎سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۸۰ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کردستان شناسایی شد. ۲۴۰ نفر در سنندج، ۴۷ نفر در سقز، ۳۸ نفر در قروه، ۳۷ نفر در بانه، ۳۲ نفر در کامیاران، ۲۲ نفر در مریوان، ۱۷ نفر در بیجار، هفت نفر در دیواندره و یک نفر در دهگلان همچنان در مراکز درمانی بستری هستند.

سندج با ۵۰۸، سقز با ۲۳۶ و مریوان با  ۱۱۱ نفر بیشترین آمار فوتی بیماران ناشی از کرونا را در استان دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha