مشاغل ایجاد شده ادارات گلستان راستی‌آزمایی می‌شود

گرگان - ایرنا - استاندار گلستان با تاکید بر ضرورت ایجاد اشتغال برای کاهش آسیب‌‎های اجتماعی گفت: طبق اعلام دستگاه‌های مرتبط، سال گذشته بیش از ۲۸ هزار شغل در استان ایجاد شد که این آمار با نظارت مستمر راستی‌آزمایی می‌شود.

به گزارش روابط عمومی استانداری گلستان، هادی حق‌شناس روز سه‌شنبه در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان اظهار داشت: چندین دستگاه اجرایی استان متناسب با توانمندی و برنامه ریزی خود مدعی ایجاد فرصت های شغلی و ثبت اطلاعات افراد در سامانه رصد شده اند که صحت این آمار با کنترل گروه های پژوهشی بررسی خواهد شد.

سامانه رصد به عنوان بانک اطلاعاتی شاغلین طراحی و در اختیار دستگاه های اجرایی قرار گرفته که در آن امکان نظارت مستمر و مستقیم وجود دارد.

استاندار گلستان بر ضرورت بهره‌مندی بیشتر از ظرفیت‌های استان تاکید کرد و گفت: شناسایی قابلیت‌ها و ارایه برنامه و طرح های مرتبط و قابل اجرا برای بهره‌وری از این ظرفیت‌ها می تواند موجب جذب زودتر و بیشتر اعتبارات ملی شود.

حق‌شناس همچنین به تلاش دولت برای جبران خسارت کرونا اشاره کرد و گفت: تاکنون هزار و ۹۰ میلیارد ریال تسهیلات به ۱۱ هزار و ۵۵۲ بنگاه آسیب‌دیده از شیوع این ویروس در گلستان پرداخت شد.

وی گفت: همچنین پارسال چهار هزار و ۹۱۰ میلیارد ریال اعتبار روستایی و عشایری برای ایجاد هشت هزار و ۸۴۹ شغل در استان پرداخت گردید.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha