۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۳:۱۸
کد خبرنگار: 1794
کد خبر: 84325877
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

۲۸ هزار نفر در قزوین واکسن کرونا دریافت کردند

قزوین – ایرنا – جانشین ستاد مقابله با کرونا در استان قزوین گفت: ۱۸ پایگاه با ۶۰ تیم برای واکسیناسیون کرونا در قزوین فعالیت می‌کنند و تاکنون ۲۸ هزار نفر در استان واکسن این ویروس را دریافت کرده‌اند.

به گزارش ایرنا، منوچهر حبیبی روز سه شنبه در جلسه کمیته واکسیناسیون کرونا، افزود: طرح واکسیناسیون توانسته است آرامش خوبی در جامعه ایجاد کند و هر چقدر با سرعت بیشتری انجام شود قطعا کمک بیشتری به مقابله با کرونا خواهد کرد.

وی گفت: با توجه به روند نزولی بستری و فوتی کرونا این میزان واکسیناسیون هم می تواند به بهتر شدن شرایط جامعه کمک کند.

معاون استاندار افزود: خبرهای خوبی با تولید واکسن داخلی در اواخر اردیبهشت و اوایل خرداد منتشر خواهد شد و قطعا آرامش بیشتری را در سطح جامعه ایجاد خواهد کرد.

حبیبی با بیان اینکه محور واکسیناسیون در استان باید بر اساس فاز بندی سند ملی باشد، افزود: پایبندی به سند ملی، انحراف کمتری در پی دارد، ضمن اینکه تاکنون انحرافی در بحث واکسن در استان مشاهده نشده است.

وی گفت: باید طرح واکسیناسیون ۷۵ ساله‌ها نیز در استان شروع شود که هم موجب ایجاد آرامش در جامعه خواهد شد و هم باعث می شود افراد ۸۰ سال نیز ترغیب بیشتری برای واکسینه شدن داشته باشند.  

این مسوول افزود: تا به امروز واکسیناسیون کادر بهداشت و درمان استان تقریبا انجام شده و خوشبختانه عوارض خاص و نگران کننده ای در تزریق این واکسن ها در استان مشاهده نشده است.  

وی گفت: راه اندازی ۲ پایگاه تزریق واکسن خودرویی لازم است که انجام شود و اطلاع رسانی صورت گیرد تا همشهریان در جریان باشند کسانی که امکان پیاده شدن از خودرو را ندارند داخل خودرو تزریق واکسن انجام شود.

 حبیبی بیان کرد: دستگاه های اداری از هرگونه مکاتبه با دانشگاه علوم پزشکی و حتی استانداری جهت تزریق واکسن خودداری کنند زیرا تزریق واکسن با سند ملی واکسیناسیون انجام می گیرد و مردم و گروه‌های هدف از طریق همین سند ملی در جریان واکسیناسیون قرار می گیرند.

وی گفت: از هفته آینده با حجم بالایی از کار در حوزه واکسیناسیون روبه رو خواهیم شد زیرا هم تعداد واکسن و هم گروه‌های هدف بیشتری را مشمول خواهد شد و جمعیت آماری بالا خواهد رفت.

این مسوول، طرح فراخوان بازنشستگان کادر بهداشت و درمان برای تزریق واکسن را بسیار خوب ارزیابی کرد و افزود: این افراد، آموزش های لازم را دیده و شناخت کافی بر منطقه دارند و مردم نیز به آنها بیشتر اعتماد می کنند و باید تزریق واکسن در هر شهرستان را به خود آن شهرستان واگذار کرد تا با مشکل خاصی روبه رو نشویم.

وی افزود: مدارس حتما باید با تمام امکانات و تجهیزات در اختیار کادر بهداشت و درمان قرار گیرند و برای هرپایگاه، یک نیروی پاکبان جهت انجام کارهای خدماتی اختصاص یابد و سالن های ورزشی به تناسب پراکندگی جمعیت با دستور فرمانداران هر شهرستان در اختیار کادر بهداشت و درمان قرار گیرد.

 معاون استاندار تاکید کرد: طرح شهید سلیمانی با جدیت پیگیری شود زیرا ظرفیت بالایی دارد و از ظرفیت سپاه نیز در طرح واکسیناسیون استفاده شود.

حبیبی بیان کرد: درمانگاه پاکروان موقعیت مناسبی برای طرح واکسیناسیون دارد و بخش عظیمی از جمعیت را شامل می شود که دسترسی راحت تری دارند و با این کار می توان بخش گسترده ای از واکسیناسیون را انجام داد و از تجمعات نیز جلوگیری کرد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha