زالی: واردات واکسن کرونا از شنبه آینده  شتاب می‌گیرد

تهران- ایرنا- فرمانده عملیات مقابله با کرونا در تهران با اشاره به اینکه خبرهای خوشی در مورد واردات واکسن کرونا در راه است، گفت: احتمالا از شنبه هفته آینده واردات واکسن در کشور شتاب می گیرد.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش ایرنا، دکتر علیرضا زالی روز سه شنبه در حاشیه آغاز به کار مرکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا در سرای محله جماران در جمع خبرنگاران افزود: در مورد گروه های سنی پرخطر که افراد ۶۰ سال به بالا شامل این گروه هستند، به نظر می رسد با شتاب گیری واردات واکسن، سهمیه مکفی برای آنان در نظر گرفته شود.

فرمانده عملیات مقابله با کرونا در تهران ادامه داد: پیش بینی می شود جمعیت بالای ۶۰ سال استان تهران یک میلیون و ۷۰۰ هزار نفر و جمعیت افراد بالای ۸۰ سال نیز بیش از ۱۷۲ هزار نفر باشد. 

زالی اظهار داشت: ترزیق واکسن به افراد بالای ۸۰ سال در این منطقه از مرز ۵۰ درصد عبور کرده و در روزهای آینده شتاب بیشتری می گیرد.

اولین مرکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا در تهران امروز (سه شنبه) در سرای محله جماران با حضور دکتر زالی فرمانده عملیات مقابله با کرونا در تهران و جمعی از مسئولان محلی آغاز به کار کرد.

وی با اشاره به اینکه سبد واردات واکسن کرونا متفاوت است ، گفت: وارادات واکسن از کشورهایی مانند چین و روسیه انجام می گیرد.
زالی تاکید کرد که واکسن های وارداتی از جمله واکسن های معتبر هستند که وارد کشور می شوند.
وی افزود: پیش بینی می شود ۱۳ تا ۱۴ میلیون ایرانی در گروه های پرخطر قرار دارند که در فازهای اولیه واکسیناسیون می باشند و واکسن به همه انان تزریق می شود.

تهران با کندی رنگ اش تغییر می کند 
وی با اشاره به اینکه تهران با کندی رنگ اش تغییر می کند ، گفت: هنوز ۷ هزار ۶۰۰ بستری در تهران داریم و تا امروز صبح هم یک هزار ۱۲۰ بیمار جدید کرونایی در تهران بستری شده است.
وی در پاسخ به این سوال که تهران همچنان در وضعیت قرمز قرار دارد ، گفت: از نظر شاخص های ما هنوز تغییر محسوسی نسبت به روزهای قبل ندارد .
نرخ تغییر بستری نسبت به هفته افت کرده یک مقداری رنگ بندی تهران را تغییر داده است .
زالی افزود: اگر چه تهران به صورت رسمی نارنجی تلقی می شود اما از نظر عملکردی با وضعیت قرمز با آن برخورد می کنیم .

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha