درخواست خانواده استاد شهیدی برای شرکت نکردن در مراسم خاکسپاری

تهران- ایرنا- فرزند استاد عبدالوهاب شهیدی از مردم درخواست کرد به دلیل شرایط بد همه‌گیری کرونا در مراسم تشییع پدرش شرکت نکنند چرا که سلامت خانواده‌ها از تعداد نفرات شرکت کننده این مراسم برای آنها اهمیت بیشتری دارد. 

به گزارش گروه فرهنگی ایرنا، فرزند استاد عبدالوهاب شهیدی در بیانیه از مردم درخواست کرده برای راعایت سلامت خود و خانواده‌شان فردا (چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ماه) مراسم تشییع پدر حضور پیدا نکنند.

در متن بیانه آمده است: ملت عزیز و قدر شناس ایران، ضمن عرض تسلیت، اینجانب شاهرخ شهیدی فرزند ارشد استاد عبدالوهاب شهیدی، بزرگ مرد بی ریا و مردم دوست این سرزمین، از شما عزیزان که به مانند ما عزادار هستید عاجزانه تقاضا داریم به دلیل شرایط بد کرونا و مخصوصا روزهای سخت که این روزها در پیش رو داریم در مراسم خاکسپاری پیکر پدر؛ یا به نوعی پدر موسیقی فاخر ایران؛ شرکت نفرمایید. 

چرا که سلامت خانواده های شما از تعداد نفرات شرکت کننده ی این مراسم برای ما اهمیت بیشتری دارد. خبرگزاری‌ها و کانال‌هایی وابسته به هنر موسیقی در صدد هستند پخش زنده مراسم استاد عبدالوهاب شهیدی را پوشش دهند( که نام خبرگزاری‌ها با ذکر نشانی اعلام می گردد) به رسم ادب دست یکایک شما دوستداران را بوسیده و سلامت شما و تمام‌مردم ایران را از پروردگار تعالی خواستارم.

به گزارش ایرنا، استاد عبدالوهاب شهیدی موسیقی‌دان، خواننده و نوازنده چیره دست ساز عود و از بنیانگذاران برنامه گل‌ها رادیو بعد از کمتر ۲۴ ساعت از زمان بستری شدنش در بیمارستان به سبب عارضه قلبی صبح روز دوشنبه (۲۰ اردیبهشت‌ماه) دار فانی را وداع گفت.

بر اساس اعلام موسسه هنرمندان پیشکسوت پیکر این استاد موسیقی با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی روز چهارشنبه (۲۲ اردیبهشت‌ماه) در قطعه هنرمندان بهشت زهرا(س) در کنار نام‌های دیگر پرآوازه موسیقی ایران به خاک سپرده می‌شود.

استاد عبدالوهاب شهیدی متولد سال ۱۳۰۱ خورشیدی در میمه اصفهان بود. وی از اوایل دهه ۱۳۲۰ فعالیت هنری خود را با فراگیری آواز، سنتور و عود نزد استاد زنده‌نام اسماعیل مهرتاش آغاز کرد. شهیدی به‌جز آواز خواندن و آهنگسازی، نوازنده‌ای منحصر به‌فرد با ساز عود نیز بود که این ساز را ایرانی با چیره‌دستی فراوانی می‌نواخت.

وی همچنین سابقه همکاری با استادانی مانند جلیل شهناز، فرامرز پایور، علی‌اصغر بهاری، حسین تهرانی، رحمت‌الله بدیعی، حسن ناهید و محمد اسماعیلی را داشت.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha