طرح داربستی کردن در ۳۵۰ هکتار از باغات استان زنجان اجرا شد

زنجان - ایرنا - مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان گفت: برنامه مصوب اجرای طرح فراز (داربستی کردن) تاکستان های این استان در سال گذشته ۲۵۰ هکتار بود که با افزایش ۴۰ درصدی نسبت به ۳۵۰ هکتار در شهرستان های ابهر و خرمدره رسید.

مظفر یوسفی پور روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران افزود: طرح فراز یا داربستی کردن باغات انگور به عنوان یکی از طرح های اقتصاد مقاومتی و جهش تولید در استان در نظر گرفته شده است که اجرای آن موجب افزایش کیفیت محصول، مصرف بهینه آب، کنترل آفات و بیماری ها و افزایش درآمد بهره برداران می‌شود.  

وی اظهار داشت: اجرای این طرح که با ترویج و فرهنگ­سازی به صورت خود اجرایی توسط بهره برداران انجام شده،  موجب تثبیت اشتغال برای ۳۵۰ نفر شده است.

یوسفی پور اظهار داشت: پیش بینی می شود در نتیجه اجرای این طرح سالانه سه هزار و ۵۰۰ تن افزایش تولید انگور در باغات استان را شاهد باشیم.

وی با بیان اینکه سطح بارور کشت انگور در استان حدود 16 هزار هکتار است، افزود: سطح غیربارور کشت محصول انگور نیز نزدیک ۸۰۰ هکتار است.
 یوسفی پور اظهار داشت: در استان زنجان هشت هزار و ۵۰۰ نفر بهره‌بردار محصول انگور هستند.

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان یادآور شد: در راستای اجرای عملیات اصلاح باغات نیز در سال گذشته انجام عملیات پیوند(سرشاخه کاری) به تعداد ده­ هزار اصله درخت گردو در سطح ۵۲ هکتار باغات استان انجام شد که یکی از برنامه­ های موفق در زمینه استفاده از ارقام جدید برای مقابله با سرمازدگی بود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha