منصور نورپور از موثرین مدیران سینمادار و اکران فیلم بود

تهرا- ایرنا- مدیرکل دفتر نظارت بر عرضه و نمایش فیلم سازمان سینمایی، گفت: درگذشت منصور نورپور ضایعه‌ای غیرقابل جبران است چون او از موثرین مدیران سینمادار و اکران فیلم بود و سال‌ها تلاش عاشقانه‌اش برای ارتقای کیفیت سالن‌های سینمایی در یادها باقی خواهد ماند.

محمدرضا فرجی در گفت و گو با خبرنگار سینمای ایرنا در واکنش به خبر درگذشت منصور نورپور عضو شورای مرکزی انجمن سینماداران ایران، اظهار داشت: زنده‌یاد منصور نورپور از استوانه‌ها سینماداری در ایران و از موثرین حرفه سینمادارای و اکران فیلم بود. او سال‌ها تلاش و کوشش عاشقانه‌اش برای ارتقای کیفیت سالن‌های سینمایی در یادها باقی خواهد ماند.

وی افزود: تردیدی نیست که از دست دادن آن چهره فعال و خستگی ناپذیر در سینمای ایران، برای جامعه سینمایی کشور ضایعه‌ای غیرقابل جبران تلقی می شود.

مدیرکل دفتر نظارت بر عرضه و نمایش فیلم سازمان سینمایی، ادامه داد: این ضایعه را به مدیر فرهنگی کشور، به خانواده محترم ایشان، مالکان و مدیران سالن های سینمایی و همه دوستداران فیلم و سینما تسلیت می گویم و از خداوند بزرگ برای آن زنده یاد آمرزش و آرامش و برای بازمندگانش صبر و شکیبایی طلب می کنم.                     

به گزارش ایرنا، منصور نورپور عضو شورای مرکزی انجمن سینماداران ایران و رئیس هیأت مرکزی انجمن روز گذشته دوشنبه ۲۰ اردیبهشت، بر اثر کرونا دار فانی را وداع گفت.

نورپور از شخصیت های تاثیرگذار سینما و اکران ایران است و اقدامات ارزشمندی در جهت منافع سینمای ایران و فیلمسازان در کارنامه خود دارد.

این سینمادار پیشکسوت که از پیش از انقلاب مالکیت این سینما را بر عهده داشت، اولین کسی بود که توانست در نیمه دوم دهه ۶۰ سینمای خود را از مصادره نهادها خارج کند و در بخش خصوصی سالن‌داری را ادامه دهد.

سینما قدس اصفهان در سال ۱۳۵۴ با نام سینما شهر فرنگ در اصفهان ساخته شد و در جریان انقلاب به آتش کشیده شد. بعد از انقلاب بازسازی شد و با نام سینما قدس به کار ادامه داد.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha