یک متخصص میکروب شناسی: ویروس کرونا از طریق سطوح منتقل نمی‌شود

همدان- ایرنا- متخصص میکروب شناسی و استادیار دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت که بررسی های دقیق علمی ثابت کرده که ویروس کرونا به هیچ وجه از طریق تماس با سطوح به افراد منتقل نمی شود.

دکتر «محمد طاهری» روز سه شنبه در نشست اعضای کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات استان همدان افزود: ساختار ویروس به گونه ای است که نمی تواند در محیط زنده بماند، بنابراین احتمال و امکان انتقال ویروس از طریق تماس با سطوح، از منظر علمی قابل قبول نیست 

وی تصریح کرد: بر این اساس اطلاعات ارائه شده مبنی بر ماندگاری ویروس به مدت چند روز یا چند ساعت بر روی سطوح مختلف مثل شیشه، پلاستیک، آهن و امثالهم نادرست است و این اطلاعات غیرعلمی ناشی از مقاله ای است که در نخستین روزهای اپیدمی این ویروس منتشر شد.

استادیار دانشگاه علوم پزشکی همدان افزود: ضد عفونی کردن معابر عمومی که اوایل سال گذشته انجام شد نیز از سوی سازمان جهانی بهداشت رد شده و این کار آثار بسیار منفی بر روی فضای سبز و محیط زیست برجا گذاشت.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی همدان بهترین راهکار برای کنترل ویروس کرونا را در کنار اجرای دقیق پروتکل های بهداشتی، تزریق گسترده واکسن و قرنطینه کامل خانگی به مدت ۲ هفته دانست و تاکید کرد: روزانه ۳۰۰ میلیون تومان در همدان هزینه انجام تست کرونا از مراجعه کنندگان می شود که می توان این مبلغ را به عنوان کمک هزینه به خانوارها پرداخت کرده و از آنها خواست به مدت ۱۴ روز از خانه خارج نشوند.

دکتر طاهری اظهار داشت: کشورهایی نظیر نیوزلند و ونزوئلا با قرنطینه کامل خانگی توانستند این ویروس را مهار کنند بنابراین برای توفیق در این زمینه باید به مدت ۲ هفته از خروج مردم از منزل جلوگیری کرد.

به گزارش ایرنا، از مجموع ۱۰ شهرستان استان همدان، یک شهرستان(اسدآباد) در وضعیت قرمز و مابقی شهرستان ها در وضعیت نارنجی کرونایی قرار دارند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha