«خندوانه»، «کلاه قرمزی» و «مثل ماه»؛ عیدانه تلویزیون در عید فطر

تهران- ایرنا- شبکه‌های سیما با برنامه‌هایی مفرح برای روز عید فطر مهمان خانه‌های بینندگان می‌شوند. ویژه‌برنامه «خندوانه» از چهارشنبه تا جمعه با مخاطبان شبکه نسیم همراه می‌شود. مجموعه کلاه قرمزی نیز برای پخش از شبکه دو در نظر گرفته شده است.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی معاونت سیما؛ همزمان با فرارسیدن عید سعید فطر، شبکه‌های سیما تلاش می‌کنند با عیدانه خود و پخش ویژه برنامه‌های شاد و مفرح، اوقات خوشی را در این دو روز برای مخاطبان خود رقم بزنند.

چشم روشنی شبکه یک در عید فطر

ویژه برنامه چشم روشنی در شب و روز عید در بخش های صبحگاهی و شبانگاهی به صورت زنده پخش می شود. چشم روشنی پنج شنبه ۲۳ اردیبهشت از ساعت ۷ روز عید پنج شنبه به پوشش تصویری نماز عید فطر و از ساعت ۱۱:۳۰ تا قبل از اخبار ساعت ۱۴ نیز پخش می شود.

در این برنامه هنرمندان، خوانندگان و کارشناسان دینی حضور دارند و در فضایی شاد و عیدانه با بینندگان صحبت می کنند.

برنامه چشم روشنی کاری از گروه پخش شبکه یک سیماست که با تهیه کنندگی مقداد مومن نژاد اجرای عبدالرضا امیراحمدی به مناسبت عید فطر تهیه و به صورت زنده پخش می شود.

مسابقه ایران با محوریت پرداختن به عید فطر به صورت ویژه در روز پنج شنبه و جمعه ساعت ۱۶ با حضور شرکت کنندگان پخش می شود.

کلاه‌قرمزی در راه شبکه ۲

به مناسبت عید سعید فطر ویژه‌برنامه مسافر ماه کاری از گروه اجتماعی شبکه دو به تهیه کنندگی احسان ارغوانی و اجرای محسن آزادی با رویکردی متفاوت نسبت به سایر جُنگ‌های عیدانه تهیه شده است.

 این برنامه چهارشنبه و در شب عید فطر حوالی ساعت ۲۳:۳۰ و پنجشنبه ساعت ۱۷:۳۰ روانه آنتن می شود. مسافر ماه در کنار فضای شادی که به مناسبت عید فطر برای مخاطبان شبکه دو مهیا کرده اتفاقی معنوی را برای مهمانان برنامه رقم می‌زند که از درون انسان‌ها سرچشمه می‌گیرد.

در مسافر ماه هر مهمان با چالشی روبرو می‌شود که در موقعیت گرفتن یک تصمیم تاثیرگذار قرار می‌گیرد. این ویژه‌برنامه میزبان هنرمندان، ورزشکاران و افرادی که زندگی‌های ویژه‌ای داشته‌اند خواهد بود.

به افق بهشت ویژه‌برنامه سحرگاهی شبکه دو به تهیه‌کنندگی مهدی ذاکری و اجرای سید کمال هاشم‌زاده نیز به مناسبت جشن بندگی روز عید سعید فطر از کربلای معلی تقدیم بینندگان خواهد شد.

همچنین برنامه شبانگاهی دست در دست کاری از گروه معارف شبکه دو و مرکز رسانه سازمان تبلیغات اسلامی به تهیه‌کنندگی هادی خدّادی با اجرای سیاوش عقدایی پنجشنبه و جمعه ساعت ۱۰:۳۰ صبح صورت ویژه‌ای روانه آنتن خواهد شد.

خاله شادونه در کلبه کوهستان به تهیه‌کنندگی امید نجیب‌زاده نیز پنجشنبه و جمعه به مناسبت عید فطر ساعت ۱۰:۰۰ روانه در جدول پخش برنامه‌های شبکه دو قرار دارد. همچنین «با ما بیا» به تهیه‌کنندگی سید مجتبی ظریفیان و کارگردانی آزیتا رضایی به مناسبت عید فطر ساعت ۱۴:۳۰ تقدیم بینندگان خواهد شد و پنجشنبه ساعت ۱۳:۴۵ نیز مجموعه کلاه قرمزی برای پخش از این شبکه در نظر گرفته شده است.

مثل ماه شبکه سه در عید فطر

برنامه سلام صبح بخیر در روز پنجشنبه با حال و هوایی متناسب با عید سعید فطر و دعوت از مهمانان به استقبال این عید خواهد رفت.

همچنین ویژه برنامه مثل ماه برای دو روز پنجشنبه و جمعه در کنداکتور شبکه سه ساعت ۱۵ قرار گرفته است که این برنامه نیز با دعوت از مهمانان مختلف حال و هوای عیدانه به خود خواهد گرفت.

سخنرانی الهی قمشه ای و زندگی پس از زندگی در شبکه ۴

شبکه چهار با پخش برنامه سوره و زندگی پس از زندگی مخاطبان خود را در عید فطر همراهی می کند.

مجله موسیقیایی نغمه ها کاری از گروه ادب و هنر شبکه چهار سیما و تهیه کنندگی حبیب الله ذولفقاری، با حال و هوای عیدانه به زندگی استاد جواد لشگری می پردازد. این برنامه جمعه ۲۴ اردیبهشت ساعت ۱۱:۳۰ روانه آنتن خواهد شد.

سخنرانی الهی قمشه ای با موضوع منجی بشریت در  فرهنگ جهانی نیز شنبه ساعت ۱ بامداد و ۱۲ ظهر همان روز تقدیم علاقمندان و دوستداران وی خواهد شد.

قاب عیدانه شبکه پنج در عید فطر

اولین قسمت سریال تلویریونی روزهای آبی به کارگردانی محمدرضا حاجی‌غلامی و تهیه‌کنندگی پرویز امیری پنج شنبه ۲۳ اردیبهشت ماه مصادف با عید سعید فطر ساعت ۲۳ از شبکه پنج سیما پخش می شود و روز بعد ساعت ۱۰ صبح و ۱۹ عصر بازپخش خواهد شد.

این سریال در ۲۶ قسمت ۴۰ دقیقه ای به سفارش گروه فیلم و سریال شبکه پنج تهیه و تولید شده و اکبر عبدی، نادر سلیمانی، مهران رجبی، فریبا متخصص، ایرج نوذری، ویدا جوان، سامان صفاری، امیر غفارمنش، رامین ناصر نصیر و ... در آن ایفای نقش می کنند.

روزهای آبی درباره خانواده‌ای است که در شرایط مالی سخت قرار می‌گیرد و مجبور می‌شود تا در روستایی ساکن شوند و ارتباط آن‌ها با اهالی روستا، ماجرایی درام و فانتزی را پدید می‌آورد. زندگی خانواده‌ای که با توجه به مشکلات مالی پدر، مجبور به تجربه زندگی در روستای مادری‌شان می‌شوند و این آغاز چالش‌های تلخ و شیرین آن‌ها در روستا است.

برنامه صبحگاهی سلام تهران گروه اجتماعی، در جشن بندگی پنج شنبه و جمعه از ساعت ۱۰ صبح تقدیم نگاه مخاطبان می شود. این برنامه با دعوت از چهرهای مطرح سینما و تلویزیون و تعدادی از بازیگران سریال جدید روزهای آبی روی آنتن می‌رود. حضور و اجرای خوانندگان در فواصل مختلف برنامه، میان برنامه های شاد، گزارش مردمی با محوریت انتخابات، برگزاری مسابقه پیامکی شهرآورد پایتخت  از بخش های این برنامه به شمار می رود. همچنین در این برنامه موضوع و معنای عید و جایگاه شادی و نشاط در دین مبین اسلام با حضورکارشناس مذهبی تبیین می شود.

آخرین قسمت برنامه شبانگاهی جشن رمضان ۱۴۰۰، در روز عید فطر با حضور مهمانان ویژه از شبکه پنج سیما تماشایی می شود. حضور هنرمندان و خوانندگان محبوب کشور از بخش های جذاب و شادی آفرین این ویژه برنامه در عید سعید فطر است. همچنین این برنامه با موضوع اکرام ایتام و اطعام محسنین، به معرفی کارآفرینان خیر در راستای پشتیبانی و مانع زدایی ها از تولید می پردازد.

جشن رمضان ۱۴۰۰ به تهیه کنندگی کاوه امیری و سردبیری فرزانه پزشکی، کاری از گروه اجتماعی شبکه پنج سیماست که در شب های ماه مبارک رمضان حوالی ساعت ۲۱:۳۰ تقدیم حضور بینندگان شد.

مسابقه تلویزیونی پنج ستاره گروه اجتماعی شبکه پنج نیز پنجشنبه ساعت ۱۷ و جمعه ساعت ۱۶:۳۰روی آنتن می‌رود. این مسابقه در روز پنج شنبه با هدف ترویج ازدواج آسان، مراسم عقدکنان یک زوج را برگزار می کند. همچنین روز جمعه این ویژه برنامه میزبان چهره های سینما و تلویزیون خواهد بود.

ویژه برنامه پنج ستاره با طراحی بخش های مختلف عیدانه و دعوت از گروه های موسیقی، مهمان خانه مخاطبان می شود. برنامه شهر زیبا که در ماه مبارک رمضان هرشب ساعت ۱۹:۴۵ از شبکه پنج سیما پخش شده است، روز عید فطر و جمعه ۲۴ اردیبهشت ماه نیز تقدیم مخاطبان خواهد شد. برنامه عطر عاشقی شبکه پنج سیما، جمعه به تبیین حفظ دستاوردهای معنوی و مهدوی ماه مبارک رمضان می پردازد.

اما ویژه برنامه رنگین کمان به صورت زنده با دعوت از کودکان و اجرای موسیقی های عیدانه و دکور جذاب، این روز عزیز را برای کوکان منازل و استودیو جشن می گیرد.

شبکه پنج سیما در روز عید سعید فطر نیز به نگاه مخاطبان خود هویت بصری جدیدی از این شبکه را هدیه خواهد کرد.

لوبیا عیدا زود بیا در شبکه آموزش

لوبیا عیدا زود بیا پنج‌شنبه و جمعه میهمان خانه های بینندگان شبکه آموزش می شود. برنامه لوبیا فردا زود بیا در جدول پخش عادی شبکه آموزش سیما، جمعه ها از ۱۵:۱۵ به مدت حدودا ۷۵ دقیقه روی آنتن می رود.

پخش زنده نماز عید و دعای ندبه از شبکه قرآن و معارف سیما

همزمان با عید سعید فطر، نماز عید در شهرستان ها و دعای ندبه از مسجد مقدس جمکران زنده و مستقیم روی آنتن می رود.

روز عید سعید فطر ساعت ۷  صبح پخش مستقیم دعای ندبه از مسجد مقدس جمکران و از ساعت ۸ الی ۱۰ صبح نماز عیدسعید فطر  به صورت زنده همراه با  بیان احکام و پخش سخنرانی به ذکر فضیلت روز عید و اعمال آن پوشش داده می شود.

ویژه برنامه ضیافت نیز در روز عید سعید فطر به صورت زنده از ساعت ۱۸ الی ۲۰:۳۰ همراه با آیتم های متنوع روی آنتن می رود.

در روز عید سعید فطر، ویژه برنامه مهمان خدا از ساعت ۱۱ الی ۱۲:۳۰ از حرم مطهر رضوی با حضور کارشناسان معارفی زنده پخش می شود.

 عیدانه جام جم در عید سعید فطر

شبکه جهانی جام جم در عید سعید فطر با ویژه برنامه ماه دستان، جمع ایرانی، خانه مهر، فرزندان ایران، سینمایی دست راست من و انیمیشن امین و اکوان پذیرای بینندگان خود می باشد .

همچنین خانه مهر به صورت زنده در ساعت ۲۰:۳۰ دقیقه به وقت تهران با تزئین و گل آرایی دکور و دعوت از میهمانان ویژه برنامه مناسبی را بدین منظور در نظر گرفته است.

  گزیده برنامه جمع ایرانی نیز در روز جمعه ۲۴ اردیبهشت از ساعت ۲۲:۲۰ دقیقه به وقت تهران پخش خواهد شد.

انیمیشن امین و اکوان با کارگردانی زحل رضوی پنجشنبه ساعت ۱۷:۰۰ و برنامه «فرزندان ایران» با اجرای خاله شادونه در ساعت ۱۸:۳۰ به وقت تهران از دیگر هدایای نمایشی جام جم در عید سعید فطر می باشد.

فیلم سینمایی دست راست من به کارگردانی داریوش ربیعی جمعه ۲۴ اردیبهشت ماه ساعت ۱۶:۴۰ به وقت تهران از جام جم پخش می شود.

خنداونه نسیم به مناسبت عید فطر

ویژه برنامه خندوانه از چهارشنبه تا جمعه ساعت ۲۳ با مخاطبان این شبکه همراه می شود.

علاقمندان می توانند سری جدید دست انداز را از پنجشنبه ۲۳ اردیبهشت ماه هر شب ساعت ۲۱:۳۰ از شبکه نسیم به تماشا بنشینند.

همچنین کتاب باز و نسیم آوا نیز منعطف با ایام عید فطر روی آنتن شبکه نسیم می رود.

برنامه های متنوع شبکه افق در عید فطر

ویژه برنامه رضای خدا به صورت مستقیم از حرم مطهر رضوی و با اجرای علیرضا امیدواران مهمان خانه‌های مخاطبان خواهد بود تا بتواند سهمی در کم کردن دوری مردم از حرم مطهر امام رئوف داشته باشد.

این ویژه برنامه در روز پنجشنبه مصادف با عید سعید فطر ساعت ۲۰ از شبکه افق پخش خواهد شد.

مستند آیین محمد به تهیه کنندگی و کارگردانی نادر پناه‌زاده که به موضوع سفر به آفریقای جنوبی برای آشنایی با مراکز اسلامی شیعیان می‌پردازد قرار است ،به مناسبت عید سعید فطر در روز پنج شنبه ساعت ۱۲ ظهر از قاب شبکه افق مهمان خانه مخاطبان باشد.

ویژه های عید فطر در شبکه سلامت

شبکه سلامت سیما از ساعت ۱۰ صبح پنج شنبه ویژه برنامه های خود را با برنامه «لعل درخشان» به مدت ۳۰ دقیقه آغاز می‌کند و در ساعت ۱۰:۳۰ با ویژه برنامه پرمخاطب «ماه ماه» باز هم میهمان خانه ها می‌شود. تکرار این برنامه ساعت ۱۹:۰۰ نیز پخش می شود.

برنامه ایران فعال یکی دیگر از برنامه هایی است که به صورت زنده پنج شنبه و جمعه ساعت ۱۳:۳۰ تا ۱۵:۰۰ روی آنتن شبکه سلامت می رود. این برنامه با حال و هوای عید فطر و با حضور میهمان های ویژه برگزار می شود.

ویژه برنامه رفیق و خانواده امید روی آنتن شبکه امید

خانواده امید عنوان ویژه برنامه ای است که در ایام عید سعید فطر روی آنتن شبکه امید می‌رود. این ویژه برنامه با دعوت از مهمانان مختلف و بخش های متنوع سعی دارد لحظات شادی را در این روز برای مخاطبان خود رقم بزند.

استنداپ کمدی، آموزش شیرینی در بخش آشپزی، گفتگو با کارشناس، نقالی، اجرای گروه های موسیقی و سرود و پخش نماهنگ‌ها و میان برنامه‌هایی با موضوع عید فطر از بخش‌های این برنامه خواهد بود.

ویژه برنامه خانواده امید به تهیه کنندگی هومن ستوده جو پنج شنبه و جمعه ۲۳ و ۲۴ اردیبهشت ساعت ۱۱ به مدت ۹۰ دقیقه روی آنتن شبکه امید خواهد رفت.

ویژه برنامه رفیق نیز که در ایام ماه مبارک رمضان همراه لحظات افطار و سحر مخاطبان بود در ایام عید سعید فطر از شبکه امید پخش خواهد شد.

در این ویژه برنامه این بار مجریانی که در ۲۸ قسمت میزبان بودند، در جایگاه مهمان قرار خواهند گرفت و درباره مهاجرت خود به ایران و کشورهای مختلف و تفاوت ایران با دیگر کشورها به ویژه در زمینه مسائل دینی صحبت خواهند کرد.

همچنین این برنامه میزبان میلاد هارونی به عنوان خواننده خواهد بود و حسن روح الامین نیز مهمان بخش رفیق هنرمند خواهد شد.

دور دنیا در ۳۰ روز نیز که خلاصه ای از صحبت های مهمانان در طول ایام ماه رمضان در کنار هم است از دیگر بخش های این برنامه است.

برنامه «رفیق» که تهیه کنندگی آن به عهده محمد حسن حیدری است پنج شنبه و جمعه حوالی ساعت ۱۹ روانه آنتن شبکه امید می شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha