یک هزار مدرسه البرز زیر پوشش آموزش تشکیلاتی قرار دارد

کرج- ایرنا- معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش البرزاعلام کرد: یک هزار مدرسه این استان با ۷۱ هزار دانش آموز زیر پوشش آموزش تشکیلاتی سازمان دانش آموزی قرار دارد.

فرشته فهمیده روز سه شنبه درگفت و گو با ایرنا هدف ازآموزش های تشکیلاتی این سازمان را اعتلای شخصیت تمام ساحتی دانش‌آموزان درحوزه‌های دینی،عاطفی،عقلانی و اجتماعی دانش‌آموزان ذکر کرد.

وی با اشاره به اینکه سازمان دانش‌آموزی درایجاد فعالیت و مشارکت دانش‌آموزان درزمینه های فرهنگی، اجتماعی، سیاسی، ورزشی و هنری تاثیرگذاراست، خاطرنشان کرد: تربیت دانش آموز در طراز انقلاب اسلامی اصلی ترین هدف تاسیس سازمان دانش آموزی است.

فهمیده  حوزه فعالیت سازمان دانش آموزی را در بخش‌های تشکل پیشتازان، خبرگزاری پانا، مجلس دانش آموزی است که به منظور تمرین مسوولیت پذیری وآشنایی با مردم سالاری دینی درسازمان دانش آموزی عنوان کرد.

وی با بیان اینکه برگزاری پویش معلم ماندگار، جشن تولد زمین و جشن یاوران انقلاب و برگزاری جشنواره های مختلف از جمله برنامه های این سازمان است، اضافه کرد: درمرکز نیکوکاری این سازمان نیزحمایت مالی از دانش آموزان بی بضاعت استان نیز صورت می گیرد.

فهمیده ادامه داد: از زمان شیوع ویروس کرونا تا کنون حدود ۳ هزار دستگاه تبلت با مشارکت خیرین و کمیته امداد امام خمینی استان برای دانش آموزان بی بضاعت تهیه و توزیع شده است.

وی گفت: مجلس دانش آموزی با رویکرد تربیتی، فرهنگی و مسوولیت پذیری اجتماعی فعالیت دارد که فاطمه لباف و محمد حسینخانی از دانش آموزان استان البرز، اکنون نایب رییس اول دهمین دوره مجلس دانش آموزی کشورهستند.

وی تصریح کرد: در زمینه محورهای آموزش تشکیلاتی به دانش آموزان نیز ۲ هزار و ۵۰۰ مربی در مدارس البرز فعالیت دارد.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش البرزاضافه کرد: سازمان دانش آموزی تشکیلاتی تربیتی - اجتماعی برای آماده کردن دانش آموزان جهت حضور درعرصه های مختلف زندگی و پذیرش مسوولیت در آینده ای نه چندان دور دارد که این رویکرد مهم سبب شده تا زیر ساخت های لازم برای جذب دانش آموزان در فعالیت های تعریف شده در این سازمان فراهم آید.

وی تاکید کرد: یکی از برنامه‌های این سازمان برنامه‌ریزی برای غنی‌سازی اوقات فراغت دانش‌آموزان به صورت هدفمند به منظور پذیرش مسوولیت‌های فردی و گروهی دانش‌آموزان در قالب جشنواره‌ها، اردوهای مختلف و فعالیت‌های گروهی و تیمی است.

سازمان دانش آموزی در بیست و یکم اردیبهشت ماه ۱۳۷۸ با تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی ایران تشکیل و فعالیت رسمی خود را در مدارس کشورآغاز کرد.

استان البرز ۴۷۳ هزار دانش آموز دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha