۶۰ هزار شرکت دانش‌بنیان در حوزه‌های مختلف کشور مشغول به کار هستند

تهران- ایرنا- رییس مرکز شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: ۶۰ هزار شرکت دانش‌بنیان در حوزه‌های مختلف مشغول به کار هستند که در توسعه اقتصادی و فناوری و همچنین اشتغال‌ پایدار در کشور بسیار موثر هستند.

به گزارش روز سه‌شنبه ایرنا از وزارت راه و شهرسازی، «محمدصادق خیاطیان یزدی» در مراسم امضای چهار قرارداد تولید بار اول تجهیزات فناورانه و مخابراتی بنادر کشور با شرکت‌های دانش بنیان با بیان اینکه یک دهه از قانون حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان در کشور می‌گذرد، افزود: هم‌اکنون از اعتمادی که به شرکت‌های دانش‌بنیان می‌شود و با افزایش توانمندی‌های این شرکت‌ها، به خوبی پیداست که فضای کاری چقدر تغییر کرده است.

رییس مرکز شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: قرارداد تولید بار اول تجهیزات فناورانه و مخابراتی بنادر کشور، مورد نیاز و خواست دستگاه‌های اجرایی است و امیدواریم از این طریق بتوانیم بسترهای فرهنگ خرید از داخل را در کشور نهادینه کنیم.

اقدمات سازمان بنادر برای تامین انواع تجهیزات بندری و دریایی از داخل کشور

در این مراسم همچنین «محمدرضا الهیار» معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی سازمان بنادر و دریانوردی اظهار داشت: سازمان بنادر به عنوان مرجع دریایی کشور، برای تامین ایمنی آب‌راهه‌ها به تجهیزات خاصی نیاز دارد که در نظر داریم این تجهیزات را از توان و تخصص داخلی تامین کنیم.

وی با اشاره به ظرفیت و قابلیت شرکت‌های دانش‌بنیان، افزود: با دستور کار قرار گرفتن تامین تجهیزات الکترونیکی و مخابراتی مورد نیاز سازمان بنادر از طریق توان داخلی، کمیته‌ راهبری در این زمینه تشکیل شد.

الهیار تاکید کرد: سازمان بنادر همچنین در سال‌های گذشته اقدم‌های ارزنده‌ای برای تامین و تهیه انواع تجهیزات بندری و دریایی از طریق ساخت در داخل کشور را شروع کرده است که از نظرحمایت و پشتیبانی از شرکت‌های تولیدگر ایرانی، قابل توجه است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha