تعداد کتابخانه های عمومی گچساران ۶۱ درصد افزایش یافت

گچساران- ایرنا- رئیس کتابخانه های عمومی گچساران گفت: تعداد کتابخانه‌های عمومی این شهرستان در دولت تدبیر و امید ۶۱ درصد افزایش داشته است.

کورش حسنی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: پنج  باب کتابخانه عمومی در مناطق مختلف این شهرستان قبل از دولت تدبیر و امید وجود داشت که هم اکنون به ۱۳ باب رسیده است.

وی بیان کرد: ۹هزار متر مربع به فضای کتابخانه های عمومی این شهرستان از سال ۹۲ تاکنون در قالب هشت باب کتابخانه افزوده شده است.

حسنی تصریح کرد: مساحت کتابخانه‌های عمومی این شهرستان بیش از ۲۸ هزار متر مربع است که ۹ هزار متر معادل ۳۴ درصد در در دولت تدبیر و امید ایجاد شده است.

وی  گفت: قبل از دولت تدبیر و امید سرانه فضای مطالعه در این شهرستان به ازای هر ۱۰۰ نفر یک مترمربع بوده در حالی که هم اکنون به سه متر مربع رسیده است.

حسنی اظهار داشت: بیش از ۱۲۰ هزار نسخه کتاب در موضوع‌های مختلف ادبی، تاریخی، جغرافیایی، سیاسی و علمی در کتابخانه‌های عمومی این شهرستان وجود دارد.

 رئیس کتابخانه های عمومی گچساران افزود: این کتاب ها درقالب ۸۰عنوان کتاب آماده ارایه به علاقه مندان به کتابخوانی در گچساران است.

حسنی اظهار داشت: هشت هزارو ۲۰۰ عضو فعال در کتابخانه های عمومی این شهرستان وجود دارد در حالی که این تعداد قبل از دولت یازدهم چهار هزار نفراست.

شهرستان ۱۵۰ هزار نفری گچساران در جنوب غربی کهگیلویه و بویراحمد قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha