محدویت‌های کرونایی تردد خودرویی در مازندران تشدید شد

ساری - ایرنا - محدودیت‌های تردد خودرویی در مازندران شامل ممنوعیت ورود خودروهای غیربومی به استان و تردد بین شهری در وضعیت قرمز و نارنجی از بعد از ظهر امروز سه‌شنبه در آستانه تعطیلات عید فطر تشدید شده است.

به گزارش ایرنا ، محدودیت هایی که از ساعت ۱۴ امروز در ۶ نقطه ورودی و ۵۷ نقطه شهری مازندران تشدید شده است ، مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا است که تا ساعت ۱۲ روز شنبه ۲۵ اردیبهشت ادامه خواهد داشت.

برابر مصوبه ستاد ، ورود خودروهای غیربومی به استان ها در این دوره زمانی ممنوع است و تنها افرادی که دارای مجوز از فرمانداری محل سکونتشان باشند حق ورود دارند.

فرمانداری ها تنها برای افرادی مجوز صادر می کنند که دارای کار ضروری یا دلیل موجه برای سفر باشند. گذران تعطیلات نزد خانواده یا در ویلای شخصی برای فرمانداری ها دلیل موجه محسوب نمی شود.

فرماندهان پلیس راه و پلیس راهنمایی و رانندگی مازندران در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اعلام کرده اند که محدودیت های ورود به استان و تردد بین شهری در اتان از ساعت ۱۴ امروز به صورت جدی تر از گذشته اجرا می شود و متخلفان جریمه خواهند شد.

خروج از استان ممنوع 

رئیس پلیس راه استان مازندران در این باره گفت : اگرچه طرح محدویت‌های تردد کرونایی در تعطیلات عید فطر ادامه همان محدودیت های قبلی است ، اما بر اساس تاکید جدی ستاد ملی مقابله با کرونا در این مرحله به صورت جدی تر از همیشه از ورود خودروهای با پلاک غیربومی به مازندران جلوگیری و جلوی خروج خودروهای با پلاک بومی هم از استان گرفته می‌شود.

سرهنگ علیرضا قدمی با اشاره به اینکه ماموران پلیس در ۶ نقطه ورودی‌ و خروجی‌ مازندران حضور شبانه روزی دارند ، از مردم خواست از ترددهای غیرضروری پرهیز کنند تا علاوه بر این که خطر گسترش ویروس کرونا به موج پنجم نرسد ، پلیس را دچار مشکلات نکنند.

رئیس پلیس راه استان مازندران از هموطنان بومی استان مازندران که در استان های دیگر سکونت دارند خواست تا در حد ممکن از سفر به خانه پدری خودداری کنند و تاکید کرد : تنها آن دسته از خودروهای غیربومی اجازه ورود به استان را می‌یابند که دارای مجوز رسمی از فرمانداری مبدا حرکت باشند.

وی  وضعیت تردد فعلی در محورهای مواصلاتی هراز ، کندوان و سوادکوه را عادی روان اعلام کرد و افزود : امیدواریم این شرایط تا پایان هفته تداوم بیابد.

مازندران ۱۰ هزار و ۷۰۰ کیلومتر راه اصلی و فرعی دارد که سه محور چالوس، هراز، سوادکوه را به پایتخت و جاده کیاسر مازندران را به سمنان متصل می‌کند.

تردد بین شهری تنها در صورت اضطرار 

جانشین فرماندهی راهنمایی و رانندگی استان مازندران هم به خبرنگار ایرنا گفت : دیگر پس از تجربه سنگین گسترش چهار موج ویروس کرونا که همه مناطق شهری و روستایی استان را درگیر کرده است و به نوعی همه غم از دست دادن عزیزان نزدیک یا دور خود را تجربه کرده ایم ، رعایت ممنوعیت تردد ها و دورهمی ها یک امری ضروری و بسیار قابل فهم برای عموم شده است.

سرهنگ رحیم باقری افزود : انتظار این است که شهروندان مراقب سلامتی خودشان باشند و از تردد غیرضروری به صورت جدی بپرهیزند چون اعتقاد داریم جریمه کردن آخرین راه است و امیدواریم که مازندرانی ها با رعایت محدودیت های تردد بین شهری ، ماموران پلیس را مجبور به نوشتن برگه جریمه نکنند.

وی گفت : ماموران انتظامی به صورت شبانه روزی در ۵۷ نقطه از ورودی شهرهای استان حضور دارند و به طور یقین  شهروندانی که نسبت به تردد غیر ضروری بین شهری بی توجهی کنند ، اعمال قانون می شوند ، اما توقع داریم در تعطیلات عید فطر کار پلیس در ورودی شهر ها بسیار کم شود و شاهد ترافیک سنگینی و مشکلات ناشی از آن نباشیم.

سرهنگ باقری نسبت به تبعات ورود از مبادی غیرسمی مانند راه های فرعی به داخل شهرهای مازندران هشدار داد و افزود : انتظار پلیس این است که همه با مقرراتی که هدف آن حفظ سلامتی عمومی است احترام بگذارند تا زنجیره ویروس کرونا قطع شود ولی اگر کسی این مقررات را رعایت کند و از مبادی غیررسمی هم وارد نقاط شهری شود به طور یقین با دوربین داخل شهری و یا توسط ماموران در حال گشت شهری اعمال قانون می شوند.

محدودیت تردد شبانه ادامه دارد

جانشین پلیس راهور مازندران با اشاره به اینکه ممنوعیت ترددهای درون شهری با پلاک بومی در تعطیلات عید فطر مانند سابق از ساعت ۲۲ تا ۳ بامداد برقرار است ،بیان داشت: طبق مصوبه خودروهای غیر بومی توسط ماموران پلیس در شهرهای نارنجی ۵۰۰ هزار تومان  و در شهرهای قرمز یک میلیون تومان جریمه خواهند شد.
وی با بیان این که خودروهای بومی در صورت تردد شبانه مبلغ ۲۰۰ هزار تومان جریمه خواهند شد ، افزود : ناوگان حمل و نقل عمومی ویژه جا به جایی بار و مسافر و همچنین خودروهای وانت بار با پلاک شخصی که در امر جا به جایی کالا و ارزاق عمومی فعالیت دارند ، فاقد هرگونه ممنوعیت تردد هستند.

سرهنگ باقری گفت : تردد خودروهای شخصی در نقاط دارای دوربین به صورت هوشمند کنترل و در نقاط فاقد دوریبن ، توسط ماموران پلیس با اعمال قانون کنترل خواهند شد.
جانشین پلیس راهور مازندران  گفت: صاحبان مشاغل ضروری مثل کادر درمان بیمارستان ها و مدافعان سلامت، کارکنان نیروهای مسلح ، آتش نشان ها و برخی دیگر از مشاغل با ارائه کارت شناسایی و یا با مجوز تردد از فرمانداری برای تردد مشکلی نخواهند داشت.

بر اساس اعلام دانشگاه‌ علوم پزشکی مازندران و بابل ، هم‌اکنون حدود ۷۰۰ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در بیمارستان های استان بستری هستند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha