فرماندار دشتستان: مردم محدودیت‌های کرونایی عید فطر را رعایت کنند

بوشهر- ایرنا- فرماندار دشتستان گفت: محدودیت‌های کرونایی و دستورالعمل‌های ستاد مقابله با کرونا در تعطیلات عیدسعید فطر بشدت اعمال می‌شود و انتظار است همه مردم برای سلامت خود و خانواده‌هایشان با عوامل اجرایی همراهی و همکاری کنند.

به گزارش ایرنا، فتح الله نوروزی روز سه شنبه در جلسه ستاد مبارزه با کرونا شهرستان دشتستان افزود: وضعیت کرونایی شهرستان، رنگ بندی جدید، سیر نزولی بستری‌ها و اعلام وضعیت نارنجی موجب القای ایمن شدن شرایط به مردم و موجب عادی انگاری و سهل انگاری نشود چون این وضعیت شکننده‌است و باید همچنان دستورالعمل‌های ستاد ملی کرونا در شهرستان بطور جدی دنبال شود.

نوروزی ضمن تقدیر و تشکر از همراهی خوب اصناف و بازاریان در ایام اجرای محدودیت‌های اخیر اضافه کرد: با توجه به وضعیت نارنجی شهرستان همچنان گروه شغلی ۳و ۴ تعطیل است و حتی در صورت مشاهده رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی توسط گروه‌های ۱و ۲ نیز با آنها هم بصورت جدی برخورد خواهد شد و به مدت ۲ هفته واحد صنفی آنان تعطیل می‌شود.

وی یادآور شد: با توجه به در پیش بودن تعطیلات عید سعید فطر اعمال محدودیت‌های تردد بشدت صورت می گیرد، ورودی و خروجی‌ها از آخر وقت روز سه شنبه تا روز شنبه هفته آینده بسته خواهد شد و در این زمینه نیروی انتظامی به همراه ناحیه مقاومت این مورد را با جدیت دنیال کنند تا شاهد تبعات پیش آمده در سفرهای نوروزی نباشیم.

فرماندار دشتستان بیان کرد: نماز عید سعید فطر بصورت عمومی برگزار نخواهد شد بلکه در چند مسجد شهر برازجان بصورت محدود و در فضای باز و رعایت فاصله‌گذاری برگزار می‌شود.

وی همچنین از کمیته امداد و بهزیستی خواست که برای فعال کردن سامانه‌های دریافت فطریه و اطلاع رسانی بموقع و گسترده مانع از حضور و ازدحام برای انجام این امر واجب شوند.

نوروزی بیان کرد: آرامستان در روز عید بسته خواهد شد و همه شهرها و روستاهای شهرستان نیز به این امر اقدام کنند و اطلاع رسانی لازم را داشته باشند تا مردم دچار زحمت نشوند.   

فرماندار دشتستان تاکید کرد: همه امکانات این شهرستان برای انجام مراحل مختلف واکسناسیون علیه کرونا بسیج شود و در اختیار بهداشت و درمان قرار گیرد.

وی اضافه کرد: با توجه به آغاز واکسناسیون،همه دستگاه های اجرایی، بخشداران و دهیاران در همه مراحل اطلاع رسانی به سالمندان و قرار دادن امکانات لازم و فضاهای مناسب جهت این امر با توجه به گستره جغرافیایی شهرستان با شبکه بهداشت و درمان همکاری لازم را داشته باشند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha