۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۳:۵۱
کد خبرنگار: 2126
کد خبر: 84325437
۵ نفر

برچسب‌ها

نرخ نان در خراسان رضوی اصلاح می‌شود

مشهد-ایرنا- معاون بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: درخواست اتحادیه نانوایان مبنی بر اصلاح نرخ نان در مشهد، از چند قبل مطرح بود که این موضوع برای بررسی به کمیته کارشناسی ذیل کارگروه گندم، آرد و نان استان محول شد تا تصمیم نهایی در این زمینه گرفته شود.

علی غفوری مقدم روز سه شنبه در حاشیه نشست کارگروه گندم، آرد و نان استان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در این خصوص افزود: کمیته کارشناسی درخواست اتحادیه نانوایان را همراه با تجزیه و تحلیل قیمتی ارایه شده با حضور نمایندگان تمام دستگاه های ذیربط بررسی و نتیجه کارشناسانه آن را به نشست بعدی کارگروه گندم، آرد و نان استان ارایه می کند تا در این خصوص تصمیم گیری شود.

وی بیان کرد: نان تولیدی در واحدهای صنعتی نیز نیازمند نرخ گذاری است که قبلا این موضوع در کارگروه گندم، آرد و نان خراسان رضوی مطرح شده بود و در مکاتباتی که در ارتباط با این موضوع با تهران انجام شد، مقرر شد کارگروه استانی در خصوص این نرخ گذاری تصمیم بگیرد.

معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: مقرر شد که آنالیز قیمتی مربوط به نرخ گذاری برای نان صنعتی در کمیته کارشناسی ذیل کارگروه گندم، آرد و نان مورد بررسی قرار گیرد و نتیجه آن به نشست بعدی کارگروه برای تصمیم گیری نهایی ارایه شود.

غفوری مقدم اظهار داشت: یکی از شرکتهای اصلی حوزه حمل آرد نیز درخواست خود را در خصوص اصلاح کرایه حمل در این نشست ارایه کرد که این موضوع نیز در کمیته کارشناسی کارگروه گندم، آرد و نان استان بررسی می شود.

به گزارش ایرنا، آخرین تغییر نرخ نان در استان خراسان رضوی در سال ۱۳۹۸ صورت گرفت که تاکنون این نرخ تغییری نداشته است. اتحادیه نانوایان با توجه به افزایش هزینه های دستمزد کارگران و هزینه های جانبی، درخواست اصلاح نرخ نان را مطرح کرده است.  

برای تامین نان شهرستان مشهد، هزار و ۲۶۵ واحد نانوایی یارانه‌ای شامل ۹۲۰ نانوایی شهری و ۳۴۵ نانوایی روستایی و همچنین هزار و ۱۴۲ واحد نانوایی نیمه یارانه‌ای فعال است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha