۱۱۰ حلقه جاه غیرمجاز در دیواندره مسدود شد

سنندج- ایرنا- رییس منابع امور آب دیواندره گفت: در راستایی اجرای پروژه احیا و تعادل بخشی آب‌های زیرزمینی ۱۱۰ حلقه چاه غیرمجاز دراین شهرستان شناسایی و مسدود شد.

به گزارش ایرنا ،محمد محمدی  روز سه شنبه در جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان دیواندره اظهار داشت: مدیریت مصرف آب در شرایط خشکسالی و اولویت تامین آب شرب شهرستان از سد سیازاخ است و برداشت آب از چاه‌های غیرمجاز مشکل کم‌آبی را بیشتر می کند.

وی با اشاره به میزان بارندگی  کم امسال با سال های گذشته افزود: کمترین بارش ثبت شده در طول دوره آماری در ۵۰ سال گذشته بوده و در این شرایط مردم باید همکاری لازم را داشته باشند.

رییس منابع امور آب دیواندره گفت: اولویت اصلی منابع آب تامین آب شرب شهرستان است و با اقدامات بجا تامین و ذخیره سازی آب کامل مدیریت شده در سد سیازاخ انجام گرفته و با همکاری مردم در مصرف آب وارد بحران نخواهیم شد.

وی اضافه کرد: در حال حاظر حدود هفت میلیون متر مکعب آب در پشت دیواره سد سیازاخ ذخیره شده و با مقدار دبی ۴۰۰ لیتر در ثانیه صرفا جهت تامین اب شرب شهر دیواندره و ۶۴ روستایی مجتمع اوباتو در حال رهاسازی است.

وی اضافه کرد : ۱۸۰ مورد تصرف بستر رودخانه توسط اکیپ گشت منابع اب شناسای و برای آنها تشکیل پرونده داده و به دادگاه معرفی شده اند.

محمدی به پیشرفت ۹۰درصدی سد سیازاخ اشاره کرد و افزود : از اغاز شروع به کار سد سیازاخ تا امروز یک هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال برای سد و جابه جایی روستاها و جادهای جایگزین هزینه شده است.

شهرستان دیواندره با جمعیت ۸۰ هزار نفری در ۸۵ کیلومتری شهر سنندج مرکز کردستان قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha