وضعیت کرونایی بویین زهرا درحال تغییر از نارنجی به قرمز است

قزوین – ایرنا – فرماندار شهرستان بویین زهرا گفت: وضعیت کرونایی شهرستان بویین زهرا از نارنجی به قرمز در حال تغییر است و باید رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی مورد توجه تمامی شهروندان قرار گیرد.

مصطفی آقاعلی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود:با توجه به وضعیت کرونایی شهرستان و لزوم رعایت فاصله گذاری اجتماعی در تعطیلات پیش رو به هیچ عنوان از مسافران میزبانی نخواهیم کرد.

وی اضافه کرد: پاشنه آشیل وضعیت شهرستان،عادی انگاری کرونا، رعایت نکردن دستورالعمل های بهداشتی،استفاده نکردن از ماسک و برگزاری مراسم ها و دورهمی های خانوادگی بوده که بارها از طریق رسانه ها و تیم های بازرسی و نظارتی هشدار داده شده است.

فرماندار شهرستان بویین زهرا اضافه کرد: از شهروندان درخواست داریم در تجمعات و دورهمی های خانوادگی حضور نیابند تا هرچه سریعتر به وضعیت با ثبات در زمینه مقابله با کرونا نزدیک شویم.

آقاعلی ضمن تشکر از همراهی و همکاری اصناف، اتحادیه‌ها و کسبه شهرستان در اجرای دستورالعمل های بهداشتی مقابله با کرونا، بیان داشت: متاسفانه هنوز برخی از شهروندان ویروس کرونا را جدی نگرفته و با سهل انگاری در تجمعات حضور می یابند آنچنانکه طبق آمار، ابتلای بیش از ۴۰ درصد زنان خانه‌دار شهرستان به ویروس کرونا حکایت از تداوم این مهمانی ها و تجمعات خانوادگی دارد.

رئیس ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونای شهرستان بویین زهرا افزود: از کلیه شهروندان تقاضا داریم تعطیلات عید سعید فطر را در منزل بمانند زیرا هنوز موج چهارم کرونا به اتمام نرسیده و هرگونه سهل انگاری موجب بروز موج بعدی کرونا خواهد شد.

شهرستان بویین زهرا با مرکزیت شهری به همین نام در ۵۵ کیلومتری قزوین واقع شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha