خانواده ای در بافق ۳۰۰ میلیون تومان به بیمارستان اهدا کردند

یزد - ایرنا - مدیرداخلی بیمارستان حضرت ولیعصر(عج ) شهرستان بافق گفت: خانواده مرحومه معصومه عباسیان، ۳۰۰ میلیون تومان وجه برای توسعه درمان و تامین برخی تجهیزات پزشکی مورد نیاز به این واحد درمانی اهدا کردند.

محمدباقر قایمی روزسه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با قدردانی از سخاوت و مناعت طبع این خانواده خیر افزود: این واحد درمانی از سال۶۹  متناسب با امکانات روز که داشت خدمات رسانی به مردم شهرستان‌های بافق، بهاباد ، کوهبنانِ کرمان و منطقه نوق رفسنجان را آغاز کرد.

وی اضافه کرد: هم اکنون با توجه به افزایش جمعیت مناطق یادشده، با کمبودها و مشکل تامین برخی تجهیزات پزشکی مواجه است که اهدا رقم یادشده می تواند برای توسعه زیرساخت‌های درمان و رفع برخی کمبود تجهیزات موثر باشد.

وی بدون ذکر زمان و نحوه فوت مرحومه عباسیان با بیان اینکه کارنیک، انفاق و کمک، موهبتی است که خداوند نصیب هرکس نمی کند، ضمن آرزوی توفیق روزافزون همراه با سلامتی و سعادت برای این خانواده نیکو کار خطاب به آنها بیان کرد: «شما یار دیار امروز و یادگار ماندگار فردا هستید.»

قایمی، تداوم کمک‌های مردمی و مجمع خیری شهرستان را در این مورد خواستار شد و اظهار کرد: تداوم کارهای نیک و خداپسندانه از سوی مردم ،خیران و شرکت‌های معدنی، در چارچوب انجام مسوولیت‌های اجتماعی و محرومیت زدایی با تمرکز بر ترمیم و بهبود شاخص‌های توسعه درمان و خرید تجهیزات بیمارستانی در شرایط کنونی ضروری است.

مدیر داخلی بیمارستان بافق با اشاره به اینکه تا پایان دهه ۶۰ خورشیدی این شهرستان معدنی بدون بیمارستان بود از دستاوردهای ارزشمند حوزه بهداشت و درمان در سه دهه اخیر به ویژه در هفت سال گذشته سخن گفت و تصریح کرد: در این مدت مردم شاهد کاهش مرگ و میر مادران باردار،  مبارزه و ریشه کنی بیماری واگیردار « سالَک»  و اجرای طرح تحول نظام سلامت در ارایه  خدمات اساسی و اصولی به بیماران بودند.

وی در ادامه کادر درمان و مدافعان سلامت شهرستان را به دلیل شیوع ویروس کرونا خسته توصیف کرد و از شهروندان خواست تا با رعایت پروتکل‌های بهداشتی ،حفظ فاصله گذاری اجتماعی و پرهیز از هرگونه تجمع و دورهمی‌های خانوادگی خصوصا در ایام پیش رو ( عید فطر) به سلامتی خود و رفع خستگی کادر درمان بیمارستان کمک کنند.

مدیر داخلی بیمارستان بافق با قدردانی از تلاش‌های شبانه روزی کادر بهداشت و درمان شهرستان در یک سال گذشته در عرصه مبارزه با ویروس کرونا تصریح کرد: موفقیت‌های حاصله در کاهش مرگ و میرناشی از خطر این ویروس مرهون خدمات جهادی و پیوسته مدافعان سلامت است، زیرا آن‌ها همانند سرباز تمام وقت در طول شبانه روز لباس سفید پوشیدند تا مردم سیاهپوش نشوند.

 قایمی از اعلام آمار مبتلایان به ویروس کرونا خودداری کرد و گفت: تعداد مبتلایان و مرگ و میرناشی از این ویروس به صورت متمرکز از سوی سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی یزد در مرکز استان اعلام می‌شود.

همچنین خانواده مرحوم رحمانی فروردین ماه امسال مبلغ یک میلیارد تومان به توسعه و خرید برخی تجهیزات بیمارستان بافق کمک نقدی کردند و افراد خیر سال گذشته ۱۵۰ میلیون تومان به بیمارستان اهدا کردند و یک شرکت معدنی هم آبان ۹۹  مبلغ چهار میلیارد تومان به پروژه ساخت و تکمیل بیمارستان ۹۶ تختخوابی این شهرستان اهدا کرد.

بیمارستان بافق اواخر سال ۶۹ با ۱۲ تخت بستری ، بخش اطفال، زنان و زایمان، جراحی، رادیولوژی، آزمایشگاه ، اورژانس و بخش بستری و اطفال راه اندازی شد.

هم اکنون با افزوده شدن بخش سی. سی. یو  و آی .سی.یو تمامی تخصص‌ها به غیر از مغز و اعصاب و برخی متخصصان خاص، به صورت تمام وقت و پاره وقت به بیماران مناطق یادشده خدمات درمانی ارایه می‌کنند.

ساخت بیمارستان ۹۶ تختخوابی بافق از سال ۹۴ در سایت بیمارستان کنونی آغاز شد و هم اینک با پیشرفت ۹۰ درصد برای افتتاح در تابستان ۱۴۰۰ آماده می‌شود و با بهره برداری از آن ضمن اینکه بافق به قطب گردشگری سلامت تبدیل می‌شود، رفت و آمد بیماران هم به مرکز استان حدود ۸۰ درصد کاهش می یابد.

فرماندار بافق اوایل ماه جاری در حاشیه بازدید از بیمارستان ۹۶ تختخوابی در حال ساخت  از پبمانکار و دست اندرکاران ساخت این بیمارستان خواست، راهکارهایی را اتخاذ کنند تا اوایل فصل تابستان ۱۴۰۰  این طرح نیمه تمام تکمیل و به بهره‌برداری برسد.

سیدمهدی طلایی مقدم  در حضور تعدادی از مدیران و کارشناسان بهداشت و درمان استان یزد و شهرستان افزود: پیمانکار ملزم به اتمام کار تا پایان خرداد امسال است ،اگر در این امر تعلل کند ضمن خلع ید، در دریافت مطالبات دچار مشکل می شود.

یک بیمارستان، سه مرکز بهداشت و سلامت شهری، سه مرکز درمانی روستایی و بیش از ۱۰ خانه بهداشت آماده ارایه خدمت به مردم منطقه است.

مرکز شهرستان ۵۸ هزار نفری بافق در فاصله ۱۱۰ کیلومتری جنوب شرق شهر یزد قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha