۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۹:۰۶
کد خبرنگار: 1165
کد خبر: 84325320
۰ نفر

برچسب‌ها

میزان زکات فطریه در آذربایجان‌غربی اعلام شد

ارومیه- ایرنا- نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی وامام جمعه ارومیه گفت: میزان زکات فطریه برای این استان ۲۰ هزار تومان برای هر فرد است.

حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: میزان زکات فطره سه کیلو قوت غالب افراد در نظر گرفته شده است.

وی افزود: در منطقه ما قوت غالب، نان و گندم بوده و دفتر رهبر معظم انقلاب، زکات فطریه امسال را  مبلغ ۲۰ هزار تومان را برای هر فرد اعلام کرده است .

وی با اشاره به اینکه پرداخت زکات فطره بر سرپرست خانوار واجب است، افزود: وجوب پرداخت زکات فطریه پایان ماه رمضان بر شخص سرپرست خانواده  و افراد تحت تکفل اش ، از اذان مغرب آخرین  روزماه مبارک رمضان آغاز می شود.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه گفت: فردی که در نماز عید فطر شرکت می کند، باید پیش از نماز این زکات را پرداخت کند و کسی که توفیق شرکت در نماز را ندارد، تا اذان ظهر برای پرداخت زکات فطریه فرصت  دارد.

حجت الاسلام والمسلمین قریشی با اشاره به اینکه ارجح است که ما خودمان زکات فطره را به دست نیازمندان برسانیم، افزود: در صورت عدم دسترسی و امکان شناسایی نیازمندان واقعی، از طریق شورای زکات استان افرادی با لباس و صندوق های مشخص شده کار جمع اوری زکات فطریه و رساندن ان به دست نیازمندان واقعی را بر عهده دارند.

به گزارش ایرنا پرداخت زکات فطریه از واجبات دین مبین اسلام است که از لحظه غروب آخرین روز ماه مبارک رمضان بر هر مسلمان روزه داری واجب می‌شود و سرپرست خانواده باید برای خود و تمامی کسانی که نان خور او هستند، زکات فطره پرداخت کند.

زکات فطریه بهتر است به همسایگان و خویشاوندان نیازمند پرداخت شود؛ البته اگر کسی نتواند زکات فطریه را به دست نیازمندان واقعی برساند، شورای زکات استان صندوق‌هایی را به منظور دریافت فطریه در پایگاه‌ها، مساجد، مصلاها و محل‌های برگزاری نماز عید فطر فراهم کرده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha