مسوولان برای اعتلای فرهنگی جامعه تلاش مضاعفی داشته باشند

شهرکرد- ایرنا- معاون سازماندهی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور با اشاره به نقش فرهنگ در جامعه اسلامی گفت: مسوولان باید برای اعتلای فرهنگی، ایمانی و اعتقادی در جامعه بیش از پیش تلاش مضاعفی کنند.

حجت‌الاسلام علی نوری شامگاه دوشنبه در شورای اداری شهرستان بروجن تاکید کرد: امامان جمعه گروه‌های اندیشه‌ورز را تقویت و پس از شناسایی مشکلات مختلف، برای رفع آن با کمک دستگاه‌های اجرایی گوناگون اقدام کنند.
وی افزود: ائمه جمعه در مدت سه ساله فرصت در شهرستان‌های محل خدمت خود فعالیت‌های فرهنگی را اولویت‌بندی کنند.
نوری تصریح کرد: انجام و ارتقای اقدامات قرارگاهی در سطح ملی، استانی و شهرستانی مورد توجه ائمه جمعه و مسوولان مرتبط باشد.
وی یادآور شد: سازماندهی نوین برای انجام فعالیت‌ها و اقدامات فرهنگی در سطح ملی، استانی و شهرستانی در دستور کار شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور قرار ارد.
نوری مسجد را نقطه اتصال رهبری و مردم دانست و اظهار داشت: تقویت مدیریت فرهنگی در جامعه از اهمیت و اولویت ویژه‌ای برخوردار است.
فرماندار بروجن نیز گفت: مردم این شهرستان در صحنه‌های مختلف جمهوری اسلامی ایران حضور فعال و اثرگذاری دارند و هیچ‌گاه با نظام زاویه نداشته‌اند.
مسعود ملکی تاکید کرد: شاخص‌های فرهنگی شهرستان بروجن در وضعیت مطلوبی قرار دارد و روشنگری‌ها در نمازهای جمعه باعث احیاء جامعه و اتحاد بین مسوولان، مردم و قشرهای مختلف می‌شود.
وی افزود: نماز جمعه از مهم‌ترین اقدامات فرهنگی مؤثر و نقش‌آفرین بر محور توسعه به شمار می‌رود و به‌همین منظور صیانت، حفاظت و پشتیبانی از جایگاه نماز جمعه از اهمیت ویژه و بسزایی برخوردار است.
به گزارش ایرنا، در این نشست حجت‌الاسلام سید محمد احمدی به‌عنوان امام جمعه بروجن معرفی و از زحمات حجت‌الاسلام علی‌رضا هراتی مطلق قدردانی شد.
حجت‌الاسلام سید محمد احمدی پیش از این به‌عنوان امام جمعه فرخشهر مشغول به فعالیت بود.
بروجن در ۶۰ کیلومتری مرکز چهارمحال و بختیاری واقع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha