بند خاکی چهرآباد زنجان تیرماه امسال به بهره‌برداری می‌رسد

زنجان- ایرنا - مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان گفت: بند خاکی چهرآباد زنجان که از بزرگترین پروژه‌های آبخیزداری و آبخوان‌داری کشور، به شمار می‌آید، تیرماه امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

خلیل آقاجانلو روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، با بیان اینکه، استان زنجان سابقه دیرینه در حوزه آبخیزداری دارد، افزود: اولین اقدامات مربوط به این حوزه در سراسر کشور، به استان زنجان تعلق دارد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان، با اشاره به آثار اجرای طرح های آبخیزداری و آبخوان‌داری، اظهار داشت: کنترل فرسایش خاک، کاهش خسارت‌های ناشی از سیل و رضایت جوامع محلی، از مهمترین اثرات اجرای طرح‌های آبخیزداری و آبخوان‌داری است.

وی از اجرای پروژه بند خاکی چهرآباد زنجان، به عنوان یکی از بزرگترین پروژه‌های آبخیزداری و آبخوانداری کشور نام برد و خاطرنشان کرد: اجرای این بند خاکی، با حجم عملیات ۳۴۸ هزار مترمکعب و هزینه ۱۵۹ میلیارد ریال بوده است.

 به گفته مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان، اجرای بند خاکی چهرآباد در مساحت ۱۳ هزارو ۹۴۴ هکتار، از سال ۹۶ آغاز شده است و تیرماه امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha