فرماندار: رعایت محدودیت‌ها در کاهش شیوع کرونا در ماکو تاثیرگذار بود

ارومیه- ایرنا- فرماندار ماکو با اشاره به این‌که وضعیت شهرستان از قرمز به نارنجی تغییر یافته، گفت: وضعیت شهرستان در ایام کرونایی در یک شیب ملایم و رو به آرامش بوده که این امر در اثر رعایت محدودیت ها و پروتکل‌های بهداشتی اتفاق افتاده است.

علی محمدی ایروانلو روز سه شنبه در سی و نهمین جلسه شورای هماهنگی، پیشگیری و مبارزه با کرونا ویروس در ماکو با اشاره به این‌که در طول یک ماه از زمان شروع وضعیت قرمز در شهرستان ۱۵ نفر فوتی بر اثر کرونا داشتیم، افزود: نرخ رشد ابتلا در اوایل ایام وضعیت قرمز به ۱۱ درصد رسیده بود که درحال حاضر به هفت درصد کاهش یافته است.

وی اضافه کرد: نرخ مثبت شدن نمونه گیری ها نیز در ماکو از بالای ۴۰ درصد به کمتر از ۳۰ درصد رسیده است.

فرماندار ماکو ادامه داد: طبق تصمیمات ستاد ملی کرونا مشاغل گروه های یک و ۲ در شهرستان به شرط رعایت دقیق پروتکل‌ها امکان فعالیت دارند، همچنان نظارت ها از این واحدها پابرجا است و در صورت عدم رعایت دستور العمل‌ها برای مدت سه هفته پلمب خواهند شد.

محمدی تاکید کرد: محدودیت های وضعیت نارنجی در محورهای پنج گانه دورکاری، فعالیت های فرهنگی و آموزشی، ترددها و مشاغل صنفی گروه های ۳ و ۴ همچنان ادامه دارد و با توجه به ادامه محدودیت ترددها همه واحدهای صنفی  مشمول مشاغل گروه های یک و ۲ تا ساعت ۱۰ شب امکان فعالیت دارند و بعد از آن باید واحدهای خود را تعطیل کنند.

شهرستان ماکو یکی از شهرهای شمالی استان آذربایجان غربی هم اکنون وضعیت نارنجی قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha