۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۲۳:۱۶
کد خبرنگار: 1021
کد خبر: 84325150
۱ نفر

برچسب‌ها

سفارت ایران در عراق شناسایی عاملان وقایع کربلا را خواستار شد

بغداد - ایرنا - سفارت جمهوری اسلامی ایران در عراق با محکومیت ترور یک فعال اجتماعی و حمله به کنسولگری ایران در کربلا؛ شناسایی و معرفی عاملان این وقایع را از دولت عراق خواستار شد.

به گزارش دوشنبه ایرنا؛ سفارت ایران در عراق با انتشار بیانیه‌ای ضمن محکومت ترور ایهاب الوزنی فعال اجتماعی در کربلا با وابستگان و خاندان وی ابراز همدردی کرد.

در این بیانیه با محکومیت هرگونه ترور تاکید شده است؛ ایران هیچگاه خواستار جان باختن شهروندان عراقی نبوده و تروریسم را محکوم می کند؛ امنیت، آرامش و آسایش مردم عراق همواره خواست ایران بوده است.

در بیانیه سفارت ایران همچنین آمده است؛ ایران همواره از استقلال و تمامیت ارضی عراق حمایت کرده و خواهان قدرتمندتر شدن و امنیت پایدار آن است همچنانکه به رغم موانع موجود برای تامین نیازهای آن از جمله در بخش انرژی تلاش و همکاری داشته است؛ ایران در مصائب و مشکلات همواره در کنار عراق بوده است و در مبارزه با تروریسم خون شهدای دو کشور در هم آمیخته است.   

 بیانیه سفارت ایران با محکومیت حمله به کنسولگری ایران در کربلا آورده است؛ اماکن دیپلماتیک در همه دنیا محل ارایه خدمات مدنی و اجتماعی برای ارایه خدمت به آحاد مردم است بنابراین اختلال در کار آن باعث محرومیت کشور میزبان و خسارت به تجار، بیماران، گردشگران، صادر کنندگان و سایر اقشار مردم می شود.

همچنین از دولت عراق خواسته شده است عاملان ترور فعال اجتماعی و متعرضان به کنسولگری ایران در کربلا هرچه زودتر شناسایی و دستگیر شوند و اجازه ندهند خدمت رسانی کنسولی به مردم منطقه متوقف شود.

در پایان بیانیه سفارت ایران ابراز امیدواری شده است با برطرف شدن موانع ناشی از شیوع ویروس کرونا هرچه زودتر اماکن مقدس پذیرای گردشگران باشد و این موضوع به تقویت روابط دو کشور دوست و برادر ایران و عراق منجر شود. 

به گزارش ایرنا؛ در پی ترور یک فعال اجتماعی در کربلا ؛ مراسم تشییع با هدایت عده ای به سمت اعتراض به جمهوری اسلامی پیش رفت و متعاقب آن برخی افراد قصد حمله به کنسولگری ایران را داشتند که موفق نشدند. 

برخی رسانه های منطقه بویژه صهیونیستی - سعودی با بزرگ نمایی موضوع و تبلیغات گسترده سعی در اتهام زنی به ایران داشتند. 

گفتنی است پیش از این معاون استاندار کربلا گفته بود؛ برخی کشورهای منطقه با هدایت برخی دول غربی سعی در ترور شخصیت‌های مختلف برای ایجاد اغتشاش در این استان داشته اند. 

علی المیالی در ارتباط با این موضوع بطور مشخص و رسما از کشورهای امارات، ترکیه و آمریکا نام برده بود.  

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha