روند کاهشی ابتلا به کووید۱۹ در البرز متوقف شده است

کرج - ایرنا - سخنگوی ستاد مقابله با کرونا دانشگاه علوم پزشکی استان البرز با اشاره به روند کاهشی ابتلا به کووید ۱۹ و مرگ و میرهای ناشی از آن طی هفته گذشته در استان، اعلام کرد که این روند متوقف شده و همچنان ضریب اشغال تخت های بیمارستانی بالا است.

دکتر مهرداد بابایی روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت : هر چند که بنا بر گزارش روز شنبه هفته جاری  ستاد ملی مقابله با کرونا ، وضعیت شهرستان های کرج ، ساوجبلاغ و نظرآباد استان البرز از قرمز به نارنجی تغییر کرده اما روند کاهشی ابتلا به کووید ۱۹ و مرگ ومیرهای ناشی از آن در استان در حد انتظار نیست.

وی بیان داشت : اکنون از مجموع هفت شهرستان تابعه استان البرز ، شهرستان فردیس در وضعیت قرمز، کرج، ساوجبلاغ و نظرآباد در وضعیت نارنجی و  طالقان و اشتهارد در وضعیت زرد کرونایی هستند.

بابایی گفت: با این اوصاف  ضریب اشغال تخت های بیمارستانی در استان چندان کاهش نشان نمی دهد و انتظار می رود با توجه به فعالیت دوباره مشاغل سطح ۲ ، مردم با رعایت بیش از پیش پروتکل ها به مهار کامل موج چهارم در البرز کمک کنند.

سخنگوی ستاد مقابله با کرونا دانشگاه علوم پزشکی البرز افزود: هفته گذشته یک روند کاهشی در میزان ابتلا و بستری ها در استان داشتیم اما این روند اکنون متوقف و ثابت مانده است.

وی میزان رعایت پروتکل های بهداشتی در استان البرز را حدود ۸۰ درصد اعلام کرد و بیان داشت : برای مهار کرونا باید ضریب رعایت نکات بهداشتی را به بالای ۹۸ درصد برسانیم.

سخنگوی ستاد مقابله با کرونا دانشگاه علوم پزشکی استان البرز ادامه داد: اکنون روزانه بیش از ۶۰۰ ماموریت توسط آمبولانس های اورژانس استان انجام می شود که ۳۰ درصد این ماموریت ها خدمات درمانی و امدادی به بیماران کووید۱۹ است.

وی با بیان اینکه موج چهارم کرونا در کشور و البرز انگلیسی است،گفت : تاکنون هیچ نمونه ای از ابتلا به نوع هندی و آفریقایی در استان البرز مشاهد نشده است.

بابایی اظهارداشت: رعایت فاصله اجتماعی ، استفاده از ماسک و مواد ضدعفونی کننده مهمترین توصیه برای پیشگیری از ابتلا به کرونا است.

ضریب اشغال تخت های بیمارستانی تا قبل از شروع موج چهارم کرونا در البرز به زیر ۴۰ تخت رسید که اکنون بیش از ۹۵۰ تخت است و در اوج موج چهارم به یک هزارو۱۷۰ تخت رسید.

شمار بستری های روزانه کووید۱۹ در استان البرز اکنون به طور متوسط ۱۲۰ است اما قبل از شروع موج چهارم به زیر ۳۰ نفر رسید.

همچنین میزان مرگ و میرهای روزانه کووید ۱۹ تا قبل از شروع موج چهارم کرونا به روزانه زیر چهار نفر در البرز رسید که اکنون به طور متوسط  بین ۱۷ تا ۲۰ نفر است.

    

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha