جهاد اسلامی خواستار برگزاری راهپیمایی خشم علیه صهیونیست‌ها شد

تهران – ایرنا – جنبش جهاد اسلامی فلسطین روز دوشنبه در بیانیه‌ای از ملت فلسطین خواست تا در حمایت از ساکنان قدس اشغالی در هرکجا که هستند راهپیمایی اعتراضی برگزار کنند.

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه خبری معا فلسطین، جنبش جهاد اسلامی فلسطین خواستار بسیج عمومی در همه مناطق فلسطین و اردوگاه‌های پناهندگان و آوارگان فلسطینی به منظور حمایت از مردم قدس و حمایت از «انتفاضه ماه رمضان» شد.

در این بیانیه آمده است: ملت فلسطین و مقاومت دلیرانه آن هرگز اجازه نخواهد داد برنامه شهرک‌سازی، یهودی‌سازی و تروریسم در سرقت زمین‌ها و حمله به مقدسات موفق باشد.

جهاد اسلامی تاکید کرد کرده، حرکتی که آتش آن را تروریسم صهیونیستی در قدس شعله‌ور کرده است، به سمت خودش بازمی‌گردد و زبانه‌های آن شهرک‌سازی‌ها و یهودی‌سازی قدس را هدف خواهد گرفت.

در پایان این بیانیه آمده است: ما در جنبش جهاد اسلامی فلسطین ملت خود را به اعلام بسیج عمومی و برپایی راهپیمایی‌های خشم در حمایت از ساکنان قدس و تاکید بر وحدت ملت فلسطین و انتفاضه مبارک قدس دعوت می‌کنیم که آتش آن در این ماه مبارک رمضان در قدس اشغالی شعله ور شد.

بنابر اعلام رسانه ها، طی درگیری های امروز میان فلسطینیان و نظامیان صهیونیست در محله شیخ الجراح و اطراف مسجد الاقصی دستکم ۳۰۰ فلسطینی زخمی شدند.

حمله نظامیان صهیونیست به فلسطینیان در قدس شرقی با محکومیت جهانی همراه بوده است.

صهیونیست ها در ماه مبارک رمضان با یورش به منطقه باب العمود و صحن‌های مجاور مسجد الاقصی، به سمت فلسطینیان روزه دار گاز اشک آور پرتاب کردند و آنان را مورد ضرب و شتم شدید قرار دادند.

بر اساس این گزارش، هزاران شهرک نشین صهیونیست به مسجد الاقصی  و دروازه باب العمود یورش بردند و حملات در ماه مبارک رمضان افزایش یافته است.

اشغالگران صهیونیست همچنین پس از دستگیری فلسطینی ها، ده ها نفر از آنان را از قدس اخراج و خانه های آنان را نیز تخریب کردند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha