داوطلبان شوراها از تبلیغات زود هنگام انتخاباتی پرهیز کنند

جیرفت - ایرنا - رئیس هیأت بازرسی انتخابات شهرستان عنبرآباد گفت: از داوطلبان شوراهای اسلامی شهر و روستای این شهرستان خواست از تبلیغات زودهنگام خوداری کنند.

به گزارش ایرنا ،  امید سمندری روز سه شنبه با اعلام این مطلب به رسانه ها ضمن اشاره به لزوم رعایت قانون در تبلیغات از سوی نامزدهای ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستای شهرستان عنبرآباد گفت: داوطلبان و هواداران آنها در فضاهای مجازی به اشکال مختلف اعم از انفرادی و گروهی به هیج وجه نباید اقدام به تبلیغات زودهنگام کنند.

معاون فرماندار عنبرآباد با غیرقانونی خواندن تبلیغات زودهنگام داوطلبان، تأکید کرد: رصد می‌کند و هرگونه تبلیغات انتخاباتی خارج از زمان تعیین شده از طرف داوطلبان ممنوع و خلاف قانون بوده و با متخلفان برخورد قانونی می‌شود.

وی گفت : تبلیغات زودهنگام از مصادیق تخلف انتخاباتی است و در فضای مجازی تا زمان شروع قانونی تبلیغات انتخابات نباید برای داوطلبان تبلیغ کنند و در صورت توجه نکردن به تذکر، برابر قانون با متخلفان برخورد خواهد شد.

سمندری افزود: از آنجایی که تبلیغات زود هنگام به هر نحوی از انحا تخلف است و جزو تخلفات انتخاباتی محسوب می‌شود لذا تماماً مستند سازی و در پرونده مفتوح انتخاباتی داوطلبان درج می‌گردد.

وی بیان کرد: وقتی فردی می‌خواهد به عنوان عضو شورای اسلامی شهر، در چارچوب قوانین و مقررات به مردم خدمت کند، ابتدا باید خودش، عامل به قانون باشد و عدم رعایت قوانین و مقررات انتخاباتی به منزله این است که داوطلب هیچ‌گونه تقیّدی به قانون ندارد.

عنبرآباد با ۸۵ هزار نفر جمعیت در فاصله ۲۶۰ کیلومتری جنوب کرمان واقع شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha