۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۲۲:۱۳
کد خبرنگار: 940
کد خبر: 84325132
۰ نفر

برچسب‌ها

آیین یادبود شهدای دشت برجی کابل در حرم امام رضا(ع) برگزار شد

مشهد- ایرنا- مراسم یادبود شهدای حادثه تروریستی دشت برجی کابل شامگاه دوشنبه در حرم امام رضا(ع) در مشهد برگزار شد.

به گزارش ایرنا انفجاری ساعت ۱۶ و ۳۰ دقیقه (به وقت محلی) روز شنبه هجدهم اردیبهشت ماه در مقابل مدرسه سیدالشهداء واقع در غرب کابل رخ داد که براساس آمارهای منتشر شده از سوی بیمارستانهای پایتخت افغانستان در این حادثه تاکنون ۶۳ تن کشته و ۱۵۰ نفر زخمی شده‌اند که بیشتر آنان از دانش‌آموزان هستند.

در مراسمیکه دوشنبه در صحن کوثر حرم مطهر امام رضا(ع) برگزار شد عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: متهمان مباشرت و عمل به این ددمنشی‌ها و جنایات، از نظر فکری دارای ماهیت تکفیری هستند.

آیت الله محسن حیدری آل کثیر با بیان اینکه داعش و طالبان برای ما فرق ندارد افزود: گروهکهای تکفیری و کسانی که دست به این جنایت زدند از فرهنگ اسلام و انسانیت به دور هستند. دختران دانش آموز چه گناهی کرده بودند و به چه گناهی کشته شدند؟

وی گفت: داعش و تکفیریها در هر کشوری که باشند همه اینها سر و ته یک کرباس هستند  که همه در راستای منافع آمریکا و اسرائیل حرکت می‌کنند.

عضو مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: ایران و دیگر ملتها راهی جز مقاومت در برابر تکفیریها و حامیان آنها ندارند اما برای پیروزی در برابر اینها نیازمند بصیرت و صبر و مقاومت هستیم. در برابر جریان باطل کسی می‌تواند بایستد که اهل بصیرت و  صبر و مقاومت باشد اگر ملتهای مسلمان بصیرت کافی داشته باشند گروهکهای تکفیری فرصت رشد پیدا نمی‌کنند.

آیت الله حیدری آل کثیر افزود: تکفیریها به راحتی همه توان خود را در اختیار دشمنان قرار دادند. ملتهای مسلمان اگر به فرهنگ امت واحده اسلامی عمل کنند هرگز شکست نمی‌خورند وهمواره در مقابله با دشمنان، پیروز میدان هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha