بیش از ۳۰۰ نفر در معادن طلای خراسان جنوبی اشتغال دارند

بیرجند - ایرنا - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: سه معدن طلا و واحدهای فرآوری آنها در حال حاضر زمینه اشتغال بیش از ۳۰۰ نفر را به صورت مستقیم در استان فراهم کرده‌اند و با بهره‌برداری و گسترش فعالیت در این واحدها اشتغال آنها نیز افزایش خواهد یافت.

عباس جرجانی که روز دوشنبه معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی را در بازدید از سه معدن طلا و واحدهای فرآوری آنها در شهرستان‌های خوسف و نهبندان همراهی کرد، افزود: این سه واحد فرآوری طلای استان، امسال به بهره‌برداری خواهند رسید که یکی از این واحدها آماده بهره‌برداری و ۲ واحد دیگر نیز در حال نصب ماشین‌آلات کارخانه است.

وی اظهار داشت: این واحدها در راستای فرآوری ماده معدنی طلا و خروج ماده معدنی از استان همچنین ایجاد ارزش افزوده و اشتغال پایدار در جوار معدن در شهرستان‌های خوسف و نهبندان ایجاد شده است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: معدن طلای شادان با ذخیره قطعی ۲۷ میلیون و ۸۰۰ هزار تن، معدن طلای کودکان با ذخیره قطعی ۳۰۰ هزار تن و معدن طلای هیرد با ذخیره قطعی حدود ۵ میلیون تن کانسنگ طلا در شهرستان‌های خوسف و نهبندان در حال فعالیت هستند.

وی افزود: این سه معدن به ترتیب دارای استخراج اسمی سالانه ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تن، ۳۸ هزار تن و ۱۰۰ هزار تن هستند.

جرجانی بیان کرد: عیار ماده معدنی طلا در معدن شادان ۵۵ صدم، معدن کودکان ۲ و یک دهم و معدن هیرد ۹۲ صدم پی پی ام است.

وی گفت: واحد فرآوری و استحصال طلای مجتمع صنعتی‌، معدنی شادان با سرمایه‌گذاری شرکت کارند صدر جهان، بزرگترین واحد استحصال طلا در شرق کشور است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی امروز با همراهی رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و فرماندار خوسف از معدن طلای شادان و واحد فرآوری و استحصال طلا در جوار معدن، واحد فرآوری و استحصال طلای مجتمع صنعتی و معدنی کودکان در جوار معدن، معدن طلای هیرد و واحد فرآوری و استحصال طلا در جوار معدن بازدید کرد و روند فعالیت، میزان پیشرفت و مسائل مربوط به حوزه زیرساخت معدن و طرح فرآوری در این بازدیدها بررسی شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha