«صبح آخرین روز» بدون حمایت خانواده شهید شهریاری ساخته نمی‌شد

تهران- ایرنا- تهیه کننده سریال «صبح آخرین روز» گفت: این اثر بدون حمایت مادرانه همسر و مادر شهید شهریاری ساخته نمی‌شد.

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی معاونت امور استان های صدا و سیما، آیین رونمایی از سریال «صبح آخرین روز» روایتگر زندگی دانشمند هسته‌ای شهید مجید شهریاری، عصر دوشنبه ۲۰ اردیبهشت با حضور خانواده این شهید والامقام برگزار شد.

در ابتدای مراسم سید عباس فاطمی، رئیس مرکز سیمای استان‌ها در سخنانی عنوان کرد: این سریال کاری بسیار سنگین در شرایط سخت بود، گروه سازنده یک سال به صورت پیوسته در شرایط دشوار ناشی از محدودیت‌های کرونا کار کردند و تمام تلاش تیم تولید این بود که عوامل و بازیگران گرفتار بیماری نشوند.
وی افزود: پرداختن به زندگی شخصیت‌ها و شهدای معاصر یکی از سخت‌ترین کارها در صداوسیماست زیرا نمی‌توانیم همه فعالیت‌های این چهره‌های ماندگار را به تصویر بکشیم.


ساخت سریال صبح آخرین روز ادای دین به شهید شهریاری است
در ادامه سیدمحسن لطیفی، مدیرکل صداوسیمای زنجان که به صورت ویدیوکنفرانس در جلسه حاضر بود، در سخنانی عنوان کرد: صبح آخرین روز در ۲۱۸ روز کاری تولید شده است؛ این سریال ۱۵ شهریور ۹۹ در زنجان کلید زده شد و امروز ۲۰ اردیبهشت ماه از آن رونمایی می‌شود.
وی ادامه داد: سریال در ۴۵۰ لوکیشن تصویربرداری شده و ۴۰۰ بازیگر اصلی و فرعی در آن حضور داشتند همچنین بیش از ۱۰۰ نفر گروه تولید این کار را تشکیل می‌دادند.
لطیفی با بیان اینکه یک هزار و ۲۳۳ سکانس در شرایط سخت کرونایی ضبط شد و بدون وقفه به پایان رسید، گفت: امروز شاهد رونمایی از این اثر ارزشمند هستیم و امیدوارم بتوانیم گوشه‌ای از وظایف خود را نسبت به شهید شهریاری ادا کرده باشیم.

همسر شهید شهریاری: زندگی ما آمیخته‌ای از علم و ایمان بود

بهجت قاسمی، عضو هیات علمی دانشکده هسته‌ای دانشگاه شهید بهشتی و همسر شهید دکتر مجید شهریاری نیز در سخنانی با تشکر از معاونت امور استان‌ها و صدا و سیمای زنجان، ادامه داد: باید به فال نیک بگیریم که تهیه‌کننده این سریال که خود اهل زنجان و از یک خانواده شهید است، ساخت این سریال را به عهده گرفت. همچنین از کارگردان مجموعه، صداوسیما، سازمان انرژی اتمی به ویژه دکتر صالحی رئیس این سازمان و امیر حاتمی وزیر دفاع تشکر می کنم؛ تشکر ویژه‌ای هم از دانشگاه شهید بهشتی و مدیریت این دانشگاه برای همکاری در پروژه دارم.
وی تاکید کرد: زندگی من و شهید شهریاری آمیخته‌ای از کلماتی مانند علم و معرفت و ادب و ایمان و تواضع و گسترده‌ای از عشق بود و خوشحالم در زندگی کسی بودم که با شهادت و به شیرینی از جمع ما رفت هر چند نبود او برایم بسیار سخت است.

سپیده خداوردی: حضور شهید شهریاری را در تمام مدت فیلمبرداری احساس می‌کردم
سیپده خداوردی بازیگر نقش همسر شهید شهریاری هم در این نشست گفت: مطمئنم شهید شهریاری اینجا حضور دارند زیرا در کل مدت فیلمبرداری حضور و حمایت‌های او را حس می‌کردیم.
وی ادامه داد: خوشحالم که امروز توفیق دیدار با همسر شهید شهریاری را دارم و همچنین از تهیه‌کننده و کارگردان مجموعه هم کمال تشکر را دارم چرا که با درایت، حمایت و نگاه آنان تلاش کردم، بخشی از گذشت و ایمان و عشق همسر شهید را به نمایش بگذارم و همچنین تلاش خود را کردیم که لحظات مختلف زندگی این شهید بزرگوار برای مخاطب باورپذیر باشد.

تهیه‌کننده سریال: اگر همراهی مادر و همسر شهید شهریاری نبود این مجموعه ساخته نمی‌شد
مصطفی علمی فرد تهیه کننده سریال «صبح آخرین روز» هم در این مراسم طی سخنانی ابراز کرد: آن چیزی که به عنوان یک فرزند کوچک استان زنجان در خودم دیدم این است که از همراهی مادرانه همسر و مادر شهید شهریاری بسیار تشکر کنم زیرا اگر حمایت‌ها و گرفتن دست تیم نویسندگی و تولید این کار توسط ایشان نبود، ایده اولیه به فعلیت نمی‌رسید؛ بارها خدمت خانواده شهید رسیدیم و از لحظه لحظه اتفاقات در زندگی شهید شهریاری پرسیدیم و متوجه شدیم چه زندگی جذاب و دراماتیکی برای خلق اثر وجود دارد.
تهیه کننده این مجموعه عنوان کرد: همسر شهید شهریاری به من می گفت اگر با پخش سریال حتی یک یا دو جوان ترغیب بشوند که در زمینه انرژی هسته‌ای فعالیت کنند سریال پیام خود را رسانده است. 
حسین تبریزی، کارگردان صبح آخرین روز هم با اشاره به اینکه خوشحال است توفیق ساخت این سریال داشته، گفت: من به تنهایی این کار را انجام ندادم، نزدیک به ۶۰ نفر از عوامل گروه دیده نمی‌شوند اما زحمت اصلی را کشیده اند.

مادر شهید مجید شهریاری نیز در این مراسم و در ارتباط ویدئوکنفرانسی با تشکر از عوامل ساخت سریال، گفت: امیدوارم این سریال بسیار روی جوانان اثر بگذارد.
در پایان بخش‌هایی از سریال پخش و سپس از پوستر صبح آخرین روز توسط همسر شهید شهریاری رونمایی شد؛ این سریال به زودی از شبکه دو شبکه شما پخش خواهد شد.

به گزارش ایرنا، در آستانه پخش «سریال صبح آخرین روز » از شبکه دو سیما و شبکه شما، آیین رونمایی از این سریال با حضور سید عباس فاطمی رئیس مرکز سیمای استان‌ها، دکتر بهجت قاسمی عضو هیات علمی دانشکده هسته‌ای دانشگاه شهید بهشتی و همسر شهید شهریاری، حسین تبریزی کارگردان و مصطفی علمی‌فرد تهیه کننده این سریال و برخی از بازیگران مجموعه  و در ارتباط ویدیو کنفرانسی با صداوسیمای مرکز زنجان برگزار شد.

سریال صبح آخرین روز به کارگردانی حسین تبریزی با موضوع داستان زندگی شهید شهریاری بعد از ماه مبارک رمضان از شبکه دو به روی آنتن می رود.

 این سریال  در ۳۰ قسمت ۵۰ دقیقه ای در صدا و سیمای مرکز زنجان به سفارش مرکز سیمای استان‌ها و با مشارکت سازمان انرژی اتمی، وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و استانداری زندان تولید شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha