پرداخت مستمری بازنشستگان کهگیلویه و بویراحمد با احکام جدید آغاز شد 

یاسوج- ایرنا- مدیرکل تأمین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد گفت: پرداخت مستمری اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ بازنشستگان و مستمری بگیران تأمین اجتماعی این استان با احکام جدید از امروز دوشنبه آغاز شد.

عباس نورمحمدی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: همزمان با سراسر کشور احکام جدید بازنشستگان و مستمری بگیران تأمین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد در قالب مرحله دوم طرح متناسب سازی حقوق صادر و از امروز پرداخت آنها همزمان با حقوق اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ آغاز شده است. 

وی افزود: مستمری اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ بازنشستگان و مستمری بگیران تأمین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد با احکام جدید و اصلاحات انجام شده بر اساس حروف الفبا در بازه زمانی ۲۰ تا ۳۱ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ به حساب آنان واریز می شود. 

مدیرکل تأمین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: احکام افزایش مستمری بازنشستگان و مستمری بگیران تأمین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد از طریق سامانه ملی به نشانی اینترنتی es.tamin.ir در دسترس بوده و فیش های حقوقی آنان نیز همزمان با پرداخت مستمری قابل مشاهده است. 

نورمحمدی عنوان کرد: فرمول اجرای متناسب سازی حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران با رعایت اصل سه جانبه گرایی و پس از برگزاری نشست های متعدد کارشناسی با حضور مدیرعامل و معاونان سازمان تأمین اجتماعی، رییس و نمایندگان کانون‌ عالی کارگران بازنشسته و مستمری‌ بگیران و رییس اتحادیه پیشکسوتان کارگران بازنشسته تعیین و پس از تأیید و تصویب هیأت مدیره و هیأت امنای سازمان تأمین اجتماعی اجرا شده است. 

وی ابراز داشت: با توجه به انتظارها و مطالبه مستمری‌ بگیران تأمین اجتماعی از سازمان تأمین اجتماعی و شرایط سخت اقتصادی بازنشستگان با اعمال ماده ۹۶ و اجرای طرح متناسب ‌سازی حقوق بازنشستگان در سال ۱۴۰۰ و افزایش مزایای جانبی میزان دریافتی هیچ مستمری بگیر نسبت به اسفندماه ۱۳۹۹ کمتر از ۵۰ درصد نخواهد بود. 

نورمحمدی گفت: پس از اعمال تغییرهای انجام شده حداقل میزان پرداختی یک مستمری بگیر تأمین اجتماعی با ۲۰ سال سابقه به نسبت سال ۱۳۹۸ به میزان ۱۳۵ درصد افزایش یافته به نحوی که این مبلغ در سال ۱۴۰۰ با داشتن همسر و ۲ فرزند به ۳۹ میلیون ریال رسیده است. 

وی اظهار داشت: حداقل میزان پرداختی یک مستمری‌ بگیر تأمین اجتماعی با ۳۰ سال سابقه به نسبت سال ۱۳۹۸ به میزان ۱۵۸ درصد افزایش یافته به نحوی که این مبلغ در سال ۱۴۰۰ با داشتن همسر و ۲ فرزند به ۴۳ میلیون ریال رسیده است. 

نورمحمدی در مورد کمک هزینه عائله مندی و حق اولاد افزود: امسال یکسان سازی مبالغ کمک هزینه‌ های عائله ‌مندی و اولاد همانند بازنشستگان مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری انجام شده و از این پس تمامی همسران بازمانده مستمری‌ بگیر نیز همچون بازنشستگان و ازکارافتادگان کلی از این کمک بهره ‌مند خواهند شد. 

افزون بر ۳۲۰ هزار نفر از جمعیت ۷۱۳ هزار نفری کهگیلویه و بویراحمد به صورت اصلی یا تبعی زیر پوشش تأمین اجتماعی هستند. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha