بیش از ۱۲ هزار بسته معیشتی در دامغان توزیع شد

سمنان- ایرنا- فرمانده سپاه ناحیه دامغان گفت: ۱۲ هزار و ۱۰۰ بسته معیشتی در راستای رزمایش همدلی و کمک مومنانه بین نیازمندان شهرستان توزیع شد.

سرهنگ محمدحسین تقی پور عصر دوشنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: عملیات کمک مومنانه به مناسبت ماه مبارک رمضان طی چهار مرحله و در مجموع با صرف هزینه ۴۷ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال بسته معیشتی بین نیازمندان و آسیب دیدگان کرونا شناسایی شده توزیع شد.

وی اظهارداشت: در مرحله نخست، چهار هزار و ۲۰۰ بسته به ارزش ۱۶ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال، در مرحله دوم ۲ هزار و ۴۰۰ بسته به ارزش ۹ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال و در مرحله سوم و چهارم به ترتیب یکهزار و ۵۰۰ و چهار هزار بسته به ارزش ۹ و ۱۲ میلیارد ریال توزیع شد.

تقی‌پور اضافه کرد: مرحله چهارم رزمایش کمک مومنانه همزمان با ۲۷ ماه مبارک رمضان انجام شد که ارزش هر بسته سه میلیون ریال بود.

وی ادامه داد: در کنار توزیع بسته‌های معیشتی، ۶۲ راس گوسفند به ارزش یک میلیارد و ۸۶۰ میلیون ریال ذبح و در راستای طبخ و توزیع اطعام مهدوی هزینه شد.

تقی‌پور خاطر نشان کرد: این بسته‌های معیشتی شامل چندین قلم کالای اساسی ویژه ماه مبارک رمضان از جمله روغن، ماکارونی، برنج، گوشت، خرما، سویا، تن ماهی، چای و حبوبات بود.

فرمانده سپاه ناحیه دامغان گفت: گزینش افراد نیازمند و تشکیل بانک اطلاعاتی توسط پایگاه‌های بسیج و مراکز نیکوکاری سطح شهر انجام شده است و توزیع بسته‌های معیشتی براساس بانک اطلاعاتی موجود توسط گروه‌های جهادی و مراکز نیکوکاری دامغان انجام می‌شود. 

به گزارش ایرنا، شهرستان دامغان دارای ۱۸ قشر، ۱۰۷ پایگاه بسیج و ۳۰ هزار بسیجی سازمان یافته است.

این شهرستان در فاصله ۱۱۵ کیلومتری شرق مرکز استان سمنان، حدود ۱۰۰ هزار نفر جمعیت دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha