انتخابات جلوه بی بدیل حضور ملت در سرنوشت خود است

بوشهر - ایرنا- معاون سیاسی ،امنیتی و سیاسی استانداری بوشهر گفت : انتخابات جلوه بی بدیل حضور ملت در تعیین سرنوشت سیاسی خویش و توسعه متوازن کشور با جابه جایی قانونی قدرت از طریق صندوق آرا انجام می‌شود.

به گزارش ایرنا، محمدتقی ایرانی روز دوشنبه با حضور در هیات نظارت بر انتخابات سیزدهمین دوره ریاست حمهوری استان بوشهر و شرکت در نشست ویدو کنفرانس با دبیر شورای نگهبان و با حضور وزیر کشور افزود: تعامل قانونی توام با همدلی و هم‌افزایی دست‌ اندرکاران انتخابات سبب سرعت بخشی در فرایند برنامه‌ها برای برگزاری انتخابات سالم، پرشور و با حضور حداکثری مردم می شود.

وی، با بیان اینکه مقدمات لازم برگزاری انتخابات در ستاد انتخابات استان بوشهر، فرمانداری‌ها و بخشداری‌ها انجام شده است اضافه کرد: بسیاری از فرآیندهای لازم برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا بویژه هماهنگی با اعضای هیات نظارت، پیش بینی شعبه های اخذ رای و آموزش اعضای صندوق‌های رای‌گیری انجام شده است.

رئیس ستاد انتخابات استان بوشهر با اشاره به تصویب اطلس امنیت انتخابات استان بوشهر بیان کرد: براساس این اطلس که به ستاد امنیت انتخابات وزارت کشور ارسال شده نیروی انتظامی مسئول امنیت انتخابات است.

ایرانی، با بیان اینکه فضای سالم انتخاباتی با اطلاع‌رسانی از طریق خبرگزاری‌ها، فضای مجازی و صدا و سیما در بین مردم ایجاد شده گفت: با توجه به فعالیت دشمنان برای ناامید کردن مردم و حضور کم‌رنگ آنان در انتخابات، تلاش شده با شفاف سازی و تبیین سیاست های نظام و اهمیت حضور مردم بر سرنوشت خویش در مقابل برنامه‌های دشمنان، طرح مقابله‌ای انجام و ترفندهای دشمنان خنثی شود.

وی ادامه داد: رقابتی، آزاد و قانونمند بودن از ویژگی های انتخابات در ایران است و در این زمینه بی‌طرفی مجری و ناظر انتخابات و رعایت انصاف و عدالت مورد توجه ویژه قرار دارد و به فضای سالم انتخابات کمک کرده است.

رئیس ستاد انتخابات استان بوشهر گفت:معاندان، منافقین، سلطنت‌ طلب‌ها و مجموعه اپوزیسیون خارج از کشور و دیگر دشمنان قسم خورده ملت دست‌ به‌ دست داده‌اند تا این انتخابات را بی اثر جلوه داده و در حضور ملت خلل ایجاد کنند.

وی گفت: امریکا، اسرائیل و دشمنان قسم خورده انقلاب اسلامی‌ تلاش می‌کنند که انتخابات را از جایگاه اثربخشی و مشارکت حداکثری و شکوهمند مردم تنزل دهند که با تدابیر رهبر معظم انقلاب، برنامه و سیاست‌های دولت و ستاد انتخابات ضمن رصد توطئه‌های دشمنان در راستای خنثی کردن آنها اقدام لازم صورت گرفته است.

ایرانی، با تاکید بر فراهم شدن و حفظ فضای سالم، رقابتی و مشارکتی در انتخابات ۲۸ خرداد در استان بوشهر تصریح کرد: مردم متوجه هستند که انتخابات ۲۸ خرداد حساس، تاثیرگذار و مهم برای آینده کشور است.

وی، با بیان اینکه با مشخص شدن کاندیداهای ریاست جمهوری فضای رقابتی و انتخاباتی در کشور رونق بیشتری می‌گیرد گفت: تبلیغات کاندیداهای شورای شهر و روستاها تنها از طریق فضای مجازی ممکن خواهد بود و تبلیغات کاغذی و جلسات حضوری نخواهیم داشت و در انتخابات ریاست جمهوری در کنار فضای مجازی مناظره های صدا و سیما هم در دستورکار ستاد انتخابات کشور می باشد که تاکنون چنین سبک تبلیغی در کشور نداشتیم و این تدابیر برای رعایت پروتکل های بهداشتی و سلامتی مردم پیش بینی شده است.

رئیس ستاد انتخابات استان بوشهر بیان کرد: مردم مستقیم از طریق فضای مجازی مطالبات و دغدغه های خود را در بخش‌های اقتصادی، معیشتی، فرهنگی، دینی و اعتقادی به نامزدهای ریاست جمهوری در میان گذاشته و برنامه آنان را برای اداره کشور جویا می شوند.

ایرانی افزود: با وجود همه دغدغه‌ها، ولی وفاداری ملت ایران به آرمان‌های امام راحل، شهدای گرانقدر، انقلاب اسلامی و منویات مقام معظم رهبری بیمه کننده کشور در برابر ترفندها و توطئه دشمنان است و امید می‌رود با همین رویه مردم حضور حداکثری خود را در انتخابات بار دیگر محقق کنند.

وی، انتخابات ریاست جمهوری را مهمترین انتخابات کشور دانست  و تصریح کرد: در استان بوشهر با ایجاد زیرساخت‌های لازم آمادگی کامل برای برگزاری انتخابات فراهم است.

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا ۲۸ خرداد برگزار می‌شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha