آیین بزرگداشت خیام و فردوسی مجازی برگزار می‌شود

مشهد- ایرنا- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: ستاد ملی مقابله با کرونا، امسال برگزاری هر نوع تجمع را محدود کرده است و براین اساس بزرگداشت روزهای ملی فردوسی و خیام در استان به صورت مجازی برگزار می‌شود.

جعفر مروارید روز دوشنبه در نشست انجمن آثار و مفاخر فرهنگی استان که با موضوع بزرگداشت روزهای ملی فردوسی و خیام برگزار شد، افزود: هر ساله همزمان با روز ملی فردوسی در ۲۵ اردیبهشت ماه آیین بزرگداشتی در مشهد و در روز ملی خیام نیز در ۲۸ اردیبهشت ماه، آیین بزرگداشتی در نیشابور برگزار می شود.

وی خاطرنشان کرد: آرامگاه ابوالقاسم فردوسی شاعر نامدار ایران اسلامی در شهر توس و آرامگاه حکیم عمر خیام شاعر و دانشمند برجسته ایرانی در نیشابور قرار دارد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: همه مسوولان مشهد و نیشابور در تلاش هستند، بزرگداشت روزهای ملی فردوسی و خیام به بهترین شکل برگزار شود و ما نیز در انجمن آثار و مفاخر فرهنگی استان و این اداره کل در کنار این شهرستان ها هستیم.

وی با اشاره به برگزاری همایش روز بزرگداشت فردوسی در مشهد گفت: لازم است برای همایش ملی "شاهنامه و زبان فارسی" که به صورت مجازی توسط خردسرای فردوسی برگزار می شود، اطلاع رسانی مناسبی انجام گیرد تا اکثریت علاقه مندان بتوانند در این همایش شرکت کنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: بر اساس برنامه ریزی هایی که انجام شده است، سخنرانی های علمی مناسب و خوبی برای آیین های بزرگداشت روزهای ملی فردوسی و خیام در نظر گرفته شده است.

مروارید اظهار داشت: پیام دکتر صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز همزمان با ۲۵ اردیبهشت روز ملی فردوسی و پاسداشت زبان فارسی و ۲۸ اردیبهشت روز ملی خیام صادر و در برنامه های بزرگداشت مجازی روخوانی می شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha