کشاورزان اسفراینی خوشحال از باران بهاری،نماز شکر به جای آوردند

بجنورد_ ایرنا_ کشاورزان اسفراینی به شکرانه بارش های خوب بهاری در ۲ هفته گذشته که رویس دوباره مراتع ، محصولات زراعی و باغی آنها را به دنبال داشت، عصر امروز دوشنبه ، نماز شکر به جا آوردند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، کشاورزان اسفراین در جنوب استان خراسان شمالی پس از نماز شکر ۳ راس گوسفند ذبح کردند و آنها را بسته بندی و در بین روزه داران نیازمند این شهرستان توزیع می کنند.
براساس گزارش اداره کل هواشناسی استان خراسان شمالی از ابتدای فروردین ماه سال جاری تاکنون حدود ۶۰ میلمتر باران بارید که حدود ۴۹ میلمتر از این بارش ها در دو هفته گذشته از ایستگاههای باران سنجی شهرستان اسفراین به ثبت رسید.
 

 مدیر جهاد کشاورزی اسفراین گفت :  از ابتدای سال زراعی جاری ( ابتدای مهر ۹۹ تا ۲۰ اردیبهست ۱۴۰۰) ۱۴۸.۵ میلی بارش باران در اسفراین ثبت شده که ۵۹.۶ میلی متر آن از ابتدای فرودین ۱۴۰۰ تا کنون به ثبت رسیده است.
احمد یوسفی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از مجموع بارش ۵۹.۶ میلیمتری باران بهاری در این شهرستان حدود ۴۹.۱ میلیمتر مربوط  از این بارش ها در ۲ هفته اخیر در ایستگاههای باران سنجی این شهرستان به ثبت رسید.
به گفته وی میزان بارش های سال زراعی جاری اسفراین نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵۰ درصد ‌کاهش یافت.
شهرستان ۱۲۰ هزار نفری اسفراین در ۶۰ کیلومتری جنوب شرقی بجنورد واقع شده است که این شهرستان دارای هشت هزار و ۶۰۰ هکتار باغ و ۳۵ هزار ۷۲۹ هکتار اراضی زراعی دارد.
براساس گزارش اداره کل هواشناسی استان خراسان شمالی در نیمه نخست سال جاری میزان بارش ها نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود ۵۰ درصد کاهش یافت و حدود ۵۹ درصد از گستره این استان نیز تحت خشکسالی شدید تا خفیف قرار گرفت که پیش بینی می شود باران بهاری سال جاری به خصوص دو هفته اخیر توانست بخشی از کم آبی  را جبران کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha