۷۰ کیلومتر از پروژه راه آهن همدان - سنندج ریل‌گذاری شد

سنندج - ایرنا - استاندار کردستان گفت: تاکنون از ۱۵۱ کیلومتر خط آهن همدان - سنندج، ۷۰ کیلومتر آن ریل‌گذاری شده و امیدواریم تا ۲ ماه آینده این پروژه مهم به بهره‌برداری برسد.

به گزارش ایرنا، بهمن مرادنیا روز دوشنبه در بازدید از پروژه راه آهن‌ همدان - سنندج اظهار داشت: طبق گفته پیمانکار، قرار است ترمینال اصلی ایستگاه سنندج تا ۱۵ خرداد تکمیل و تحویل داده شود.

وی با بیان اینکه این پروژه تاثیر بسیار مهمی در توسعه استان خواهد داشت، اضافه کرد: تمام تلاش ما این است که راه‌آهن همدان - سنندج تا پایان این دولت و ۲ ماه آینده به بهره‌برداری برسد.

استاندار کردستان خواستار تلاش پیمانکاران برای سرعت بخشیدن در اجرای عملیات زیرسازی و ریل‌گذاری شد و گفت: به زودی در دیدار با دکتر نوبخت، اعتبار مورد نیاز برای پرداخت طلب پیمانکاران تامین خواهد شد.

راه آهن همدان - سنندج به طول تقریبی ۱۵۱ کیلومتر به عنوان بخشی از طرح ملی ساخت راه آهن تهران - همدان - سنندج است که بخش تهران - همدان آن در سال ۱۳۹۶ با حضور رییس جمهوری بهره برداری شد.

راه آهن همدان - سنندج در سه قطعه و توسط شرکت زیرساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور در حال انجام است که قطعه اول آن به طول ۶۴.۵ کیلومتر و ۹۲ درصد پیشرفت، قطعه دوم به طول ۵۶ کیلومتر و ۹۲ درصد پیشرفت و قطعه سوم هم ۲۹ کیلومتر و ۱۰۰ درصد پیشرفت دارد.

طول خط آهن تهران، همدان - سنندج ۴۲۰ کیلومتر است که مسیر تهران تا همدان به طول ۲۷۰ کیلومتر به بهره‌برداری رسیده است و از ۱۵۱ کیلومتر طول خط ریلی همدان - سنندج نیز ۶۴ کیلومتر از آن در حوزه استان همدان واقع شده و از شهر بهار و لالجین عبور و به استان کردستان منتهی می شود.

بازدید از پروژه چهار خطه کردن گردنه صلوات‌آباد

استاندار کردستان امروز همچنین از پروژه چهار بانده کردن گردنه صلوات آباد سنندج هم بازدید کرد. مرادنیا در بازدید از این طرح اظهار داشت: بخشی از مشکلات سر راه ادامه این پروژه تا ۲ هفته دیگر برطرف می‌شود و بخشی دیگر هم احداث کنارگذرها است که به تدریج ایجاد و راه‌اندازی خواهد شد.

مرادنیا بر لزوم تسریع در اجرای این پروژه مهم تاکید کرد و گفت: هفته آینده با حضور پیمانکاران و دستگاه‌های مرتبط برای رفع مشکلات پیش راه اجرای این طرح جلسه‌ای برگزار خواهیم کرد تا در این رابطه تصمیم گیری شود.

این پروژه ۲۱ کیلومتر است که تاکنون ۱۲ کیلومتر آن به بهره‌برداری رسیده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha