فرماندار سردشت: جایگاه و منزلت فرهنگیان باید مورد تکریم قرار گیرد

مهاباد- ایرنا- فرماندار سردشت با بیان اینکه آموزش و پرورش رکن توسعه هر جامعه ای است، گفت: جایگاه و منزلت فرهنگیان و معلمان در جامعه باید مورد تکریم قرار گیرد.

اقصی نخشی پور روز سه شنبه در مراسم گرامیداشت مقام شامخ معلم اظهار داشت: طبق فرمایش امام راحل و عظیم الشان، معلمی شغل انبیا است چون مسیر تفکر و بنیاد ارزش های انسانی و اسلامی را در جامعه ترویج و تبیین می کند که رسالتی قابل توجه و ارزشی والا به شمار می رود.

وی افزود: جامعه ای توسعه یافته است که فرهنگ و دانش آن در حال توسعه باشد و توسعه این ۲ مرهون تلاش ها و زحمات و تکاپوی جامعه فرهنگی ماست.

وی معلمان را منادی ادب و احترام عنوان کرد و اضافه کرد: این قشر تلاشگر جامعه با اقدامات ارزشمندشان همچون عطاری هستند که عطر مهارت های زندگی و رشد و تعالی را  به جامعه می بخشند.

فرماندار سردشت افزود: معلمان همواره نقش سازنده ای در عرصه های علمی، فرهنگی و سیاسی ایفا کرده اند و بار دیگر تاثیر حضورشان را در انتخابات  ۲۸ خردادماه امسال به خوبی نشان خواهند داد.

در پایان از ۲۰ معلم نمونه، بازنشسته و خانواده معظم شهید فرهنگی این شهرستان تجلیل ش.پد.

به گزارش ایرنا، شهرستان سردشت در جنوب آذربایجان غربی واقع شده و دارای چهار شهر، ۲ بخش، ۶ دهستان و ۲۴۶ روستا و جمعیت ۱۲۰ هزار نفر است.

در این شهرستان  ۹۸۰ کلاس درس در قالب ۳۷۴ واحد آموزشی وجود دارد که ۲۴ هزار و ۳۵۰ دانش‌آموز در آن تحصیل می کنند و یک هزار ۶۸۳ معلم نیز مشغول به تدریس هستند.

در طول دوران انقلاب اسلامی این شهرستان ۵۳ شهید دانش آموز و ۱۱ شهید معلم را تقدیم نظام و انقلاب کرده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha