۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۷:۰۹
کد خبرنگار: 857
کد خبر: 84324933
۰ نفر

برچسب‌ها

خادمان سلامت استان اردبیل تجلیل شدند

اردبیل- ایرنا- تعدادی از مدافعان سلامت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل، بیمارستان سبلان، فعالان بسیج طلاب، قرارگاه طرح شهید سلیمانی و کارکنان آرامستان‌های شهرداری اردبیل روز دوشنبه طی آیینی تجلیل شدند.

به گزارش ایرنا، رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل در این آیین با تجلیل از خدمات همه  سازمان‌ها و نهادهای فعال در مدیریت کرونا در طول ۱۵ ماه گذشته گفت: اگر همکاری و همدلی همگانی نبود، در خیزهای سهمگین بیماری کووید.۱۹ دچار مشکلات جدی می شدیم.

دکتر شهرام حبیب‌زاده بیان کرد: استان اردبیل در خیز چهارم این بیماری، آخرین استانی بود که وارد مرحله شیوع گسترده شد ولی با مدیریت مناسب و به کارگیری محدودیت‌های موثر، اولین استانی می باشد که سیر نزولی بیماری در آن آغاز شده است.

وی با اشاره به ثبات نسبی شیوع کرونا در استان اردبیل طی هفته جاری، از آغاز واکسیناسیون گروه سنی ۷۵ به بالا در استان خبر داد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل افزود: امیدواریم با ورود واکسن تولید داخلی تا انتهای تابستان بتوانیم افراد بیشتری ‌که در معرض خطر هستند، علیه کرونا واکسینه کنیم.

وی کاهش بر مرگ و میر را مهمترین تاثیر واکسن عنوان کرد و گفت: با توجه به‌ این که حدود ۲ هفته بعد از تزریق نوبت دوم واکسن، ایمنی نسبی ایجاد می‌شود و تزریق واکسن ممکن است منجر به ایمنی در همه افراد نشود، لازم است که همه شهروندان همچنان دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کنند.

رئیس کل دادگستری استان اردبیل نیز در این آیین ضمن تجلیل از تلاش مدافعان سلامت، هدف از برگزاری این مراسم را تقدیر از زحمات شبانه روزی و تلاش‌های ایثارگرانه و فداکارانه مدافعان و خادمان سلامت عنوان کرد.

ناصر عتباتی گفت: این خادمان سلامت به تاسی از شهدا و ایثارگران دفاع مقدس و مدافعان حرم، در راستای صیانت از سلامتی مردم تلاش می‌کنند و دستگاه قضایی استان در کنار تکالیف ذاتی خود، توجه به مقوله فرهنگ و قدرشناسی از این گونه اقدامات را در برنامه خود قرار داده است.

وی افزود: تیم درمان و پزشکان و پرستاران در ۱۵ ماه گذشته، تکلیفی به مراتب سنگین‌تر از وظیفه و توانایی خود بر عهده گرفته و جانانه به سرمنزل مقصود رساندند و در حین انجام وظیفه نیز جامعه ایثارگر مدافعان سلامت شهدایی را تقدیم میهن عزیز اسلامی کردند.

رئیس کل دادگستری استان اردبیل با اشاره به اینکه در این زمینه علاوه بر کادر درمان و دانشگاه، برخی سازمان‌ها و نهادها نیز نقش مهمی داشتند، از حمایت و پشتیبانی استانداری، مدیریت شهری و شورای اسلامی شهر، کارکنان آرامستان‌ها و سایر ارگانهای مرتبط قدردانی کرد.

وی اجرای طرح سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی را جزو بارزترین طرح‌های مدیریت کرونا دانست و اظهار کرد: مشارکت سپاه، بسیج، نیروهای جهادی و پشتیبانی مردمی موجب شد که تلاش مسئولان در مدیریت، کاهش و کنترل بیماری کووید.۱۹ موثر واقع باشد.

به گزارش ایرنا، در این آیین که به همت دادگستری کل استان اردبیل و با مشارکت شهرداری و شورای اسلامی شهر در محوطه بیمارستان امام رضا(ع) اردبیل برگزار شد، تعدادی از خادمان سلامت استان تجلیل شدند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha