آیت‌الله صافی گلپایگانی حادثه تروریستی در افغانستان را محکوم کرد

قم- ایرنا- آیت‌الله لطف‌الله صافی گلپایگانی از مراجع تقلید ضمن محکوم کردن حادثه تروریستی در افغانستان، گفت:  اگر کشورهای اسلامی سکوت خود را در برابر دشمنان اسلام می‌شکستند، عده‌ای جرات پیدا نمی‌کردند این جنایات هولناک را انجام دهند.

به گزارش عصر دوشنبه پایگاه اطلاع‌رسانی آیت‌الله صافی گلپایگانی، در این پیام آمده است: حادثه اسفناک شهادت و مجروح شدن تعداد زیادی از کودکان معصوم و انسان‌های مظلوم در افغانستان، توسط گروهی از خدا بی‌خبر و از انسانیت دور، موجب تاثر و تاسف شدید جهان اسلام گردید.

در این پیام افزوده شده است: در ماه مبارک رمضان که ماه رحمت و ضیافت الهی است، گروهی مزدور اجانب و دشمنان بشریت، جمع زیادی از خانواده‌های مسلمان روزه‌دار را عزادار کرده و ضربه‌ای بزرگ بر پیکر عالم اسلام وارد نمودند.

آیت‌الله صافی گلپایگانی تاکید کرده است: اگر کشورهای اسلامی و امت پیامبر عالی‌قدر اسلام(ص)، امثال این جنایت وحشتناک را محکوم می‌کردند و سکوت خود را در برابر دشمنان اسلام می‌شکستند و بیش از این، ذلت و خواری را برای خود تحمل نمی‌کردند، عده‌ای که گوی سبقت را از حیوانات درنده ربوده‌اند، جرات پیدا نمی‌کردند که این جنایات هولناک را انجام داده و چهره رحمانی اسلام عزیز را در انظار عالمیان مخدوش نمایند.

وی ادامه داده است: اینجانب با محکوم نمودن این واقعه دلخراش، ضمن عرض تسلیت و تعزیت به تمام خانواده‌های عزادار و ملت شریف افغانستان، از خداوند متعال مسالت دارم که ارواح شهدای عزیز این حادثه را با حضرت سیدالشهدا(ع) محشور نماید و به بیماران و مجروحان، شفای کامل عنایت فرماید.

روز شنبه هفته جاری تروریست‌ها با یک خودرو بمب‌گذاری‌ شده مدرسه سیدالشهدای دشت برچی در منطقه کوه چهل دختران کابل را هدف حمله قرار داد که در اثر آن ۶۳ تن کشته و بیش از ۱۵۰ تن دیگر زخمی شدند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha