۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۶:۲۶
کد خبرنگار: 2583
کد خبر: 84324912
۲ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

 انگلیس سطح هشدار کرونایی را کاهش داد

لندن – ایرنا – در استانه گام سوم کاهش محدودیت‌های کرونایی در انگلیس، بالاترین مقام‌های پزشکی سراسر این کشور (انگلیس، ولز، اسکاتلند و ایرلند شمالی) با صدور بیانیه‌ای مشترک سطح هشدار بهداشتی در این کشور را یک مرحله کاهش دادند.

به گزارش ایرنا، در این بیانیه که یک نسخه آن در تارنمای دولت انگلیس منتشر شده،  آمده است که سطح هشدار بهداشتی از مرحله چهارم که بر روند فزاینده گردش ویروس کرونا نظارت دارد به سطح سوم کاهش پیدا کرده است. این سطح بدین معناست که اپیدمی ویروس کرونا به صورت عمومی در گردش است و از خطر بالای انتقال بین مردم برخوردار نیست.

در بیانیه یادشده با این حال تاکید شده که خطر سرایت ویروس به طور کامل رفع نشده و شهروندان باید در این زمینه هوشیار باشند. بر اساس این بیانیه، «همه گیری ویروس کرونا همچنان یک بحران جهانی محسوب می‌شود و مهم است که اصول بهداشتی رعایت شود»

سطح هشدار بهداشتی در انگلیس ۱۵ دی ماه ۱۳۹۹، هنگامی به بالاترین حد (سطح ۵) رسید که آمار ابتلا به کرونا در این کشور روزانه به ۵۰ هزار نفر رسیده بود.  براساس مقررات، سطح ۵ به زمانی اطلاق می‌شود که ویروس کرونا به سرعت درحال گسترش است و سازمان ملی بهداشت ممکن است ازپا درآید.

مقام های پزشکی انگلیس آن زمان با صدور بیانیه‌ای مشترک هشدار دادند که اگر محدودیت‌های کرونایی تشدید نشود سازمان خدمات درمانی این کشور ظرف ۲۱ روز آینده از پا درخواهد آمد. ساعاتی بعد بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس قرنطینه سراسری را برای سومین بار به اجرا گذاشت.

دو ماه بعد، با کاهش آمار مبتلایان و جانباختگان کرونایی دولت انگلیس نقشه راه خروج از قرنطینه را آغاز کرد و تاکنون مدارس، مراکز آموزشگاهی و فروشگاه‌های غیر خوراکی بازگشایی شده‌اند.

هفته آینده هم قرار است گام سوم کاهش محدودیت‌های کرونایی برداشته شود که بر مبنای آن سفرهای تفریحی به خارج که در حال حاضر ممنوع است و پنج هزار پوند جریمه دارد از سر گرفته شود. دولت انگلیس قصد دارد تا ۲۱ ژوئن آینده (۳۱ خرداد) عمده محدودیت‌های کرونایی را لغو کند.

براساس آخرین آمار وزارت بهداشت انگلیس در یک شبانه روز گذشته یک هزار و ۷۷۰ نفر در این کشور به کرونا مبتلا شده و ۲ نفر جان باخته‌اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha