۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۷:۳۸
کد خبرنگار: 1165
کد خبر: 84324894
۰ نفر

برچسب‌ها

۴۰ خانه هلال احمر در آذربایجان‌غربی افتتاح شد

ارومیه- ایرنا- مدیرعامل جمعیت هلال احمر آذربایجان‌غربی گفت: ۴۰ خانه هلال در استان همزمان با سراسر کشور به مناسبت هفته هلال احمر افتتاح شد.

امیر جعفرزاده روز دوشنبه در حاشیه این مراسم اظهار کرد: تمام فعالیت های خانه هلال، داوطلب محور و بر اساس ظرفیت های انسانی موجود در شهر و روستا انجام می‌گیرد. 

وی افزود: اعضای مستقر در خانه های هلال، سفیران هلال احمر در کشور هستند و خانه های هلال به شکل کاملا مردمی و داوطلبانه اداره می شوند.

 مدیرعامل جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی گفت: توسعه و تقویت شبکه دسترسی خدمات داوطلبانه با استفاده از توان مردم از طریق گسترش خانه های هلال و آموزش و توانمند سازی مردم منطقه در مواجهه با مخاطرات و بحران‌ها و فعالیت های بشردوستانه و فرهنگی از اهداف این نهاد است. 

جعفرزاده بیان کرد: روند گسترش خانه‌های هلال به عنوان یک برنامه راهبردی در دستور کار جمعیت هلال احمر استان قرار دارد و از همه ظرفیت‌های داوطلبی برای توسعه این مهم استفاده خواهد شد.

وی اظهار داشت: سوانح چندسال اخیر از جهت گستردگی حوزه جغرافیایی نشان داد که بدون مشارکت جوامع محلی، اجرای مأموریت‌ها برای جمعیت هلال احمر با سختی همراه است و از این رو «خانه های هلال» ایده ارزشمندی برای تسهیل در خدمت رسانی به مردم و تقویت تاب آوری و پایداری جوامع محلی است.

به گزارش ایرنا، در ادامه همزمان با سراسر کشور ۴۰ خانه هلال احمر نیز در سطح آذربایجان‌غربی افتتاح شد این افتتاحیه به صورت ویدئو کنفرانس با حضور معاون اول رئیس جمهور و رئیس جمعیت هلال احمر ایران نیز ارتباط مستقیم بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha