ورود بیماران کرونایی به بیمارستان‌های اصفهان ۶۰ درصد کاهش یافت

اصفهان - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: ورود بیماران کووید-۱۹ به بیمارستان‌های استان نسبت به اوائل اردیبهشت جاری حدود ۶۰ درصد کاهش یافت.

دکتر طاهره چنگیز روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار امیدواری کرد که با همراهی مردم و رعایت محدودیت‌های تعطیلات عید فطر، این روند تداوم یابد.

وی افزود: سه هفته گذشته میزان ورودی و بستری بیماران دارای علائم کرونا در بیمارستان‌های استان در هر شبانه روز حدود ۵۰۰ نفر بود اما اکنون این آمار حدود ۶۰ درصد کاهش یافته است.

وی با بیان اینکه هنوز درصد نتیجه مثبت تست‌های کرونا خیلی کم نشده است، اظهار داشت: این شاخص در شهرستان های مختلف استان بین ۳۵ تا ۴۰ درصد است یعنی گردش ویروس کرونا در جامعه وجود دارد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با اشاره به اینکه انتقال ویروس کرونا با کاهش تجمع و رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و مصوبه‌های ستاد کرونا کمتر می‌شود، خاطرنشان کرد: سفرهای بین شهری در تعطیلات عید فطر ممنوع است و امیدواریم مردم این محدودیت را در جهت منافع خودشان بدانند و آن را رعایت کنند.

وی با تاکید بر اینکه در تعطیلات پیش رو باید مراقبت لازم را درباره سفرهای درون شهری داشته باشیم، تصریح کرد: در موج اخیر شیوع کرونا، بسیاری از دلایل ابتلا به کووید- ۱۹، تشکیل مهمانی‌های خانوادگی بود که اگر در تعطیلات عید فطر این دورهمی‌ها همچنان شکل بگیرد احتمال افزایش دوباره آمار وجود دارد.

چنگیز تاکید کرد: تا زمانی که واکسیناسیون کرونا بطور کامل صورت نگرفته است باید در رعایت دستورهای بهداشتی برای خود و دیگران کوتاهی نکنیم.

رییس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان همچنین با بیان اینکه تاکنون حدود یکصد هزار نفر در استان واکسن کرونا را دریافت کرده اند، گفت: این رقم نسبت به جمعیت پنج میلیون نفری استان، تعداد زیادی نیست اما در بین سایر استان ها، عملکرد برتری داریم.

وی افزود: با تامین واکسن بیشتر، سرعت واکسیناسیون را نیز افزایش می دهیم و در زمان حاضر نیز بر تعداد تیم های واکسیناسیون خود افزودهایم.

چنگیز با بیان اینکه محدودیت کنونی ما ناشی از  مقدار واکسن در دسترس است، ادامه داد: با اخبار خوبی که از تولید واکسن داخلی می رسد امیدواریم تا پایان تابستان امسال جمعیت قابل توجهی از شهروندان استان واکسینه شوند.

به گزارش ایرنا، بر اساس آخرین آمار دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، در روز دوشنبه بیستم اردیبهشت یکهزار و ۹۱۸ بیمار دارای علائم کرونا در بیمارستان های استان(جز کاشان و آران و بیدگل) بستری هستند که ۳۸۹ نفرشان در بخش مراقبت های ویژه تحت درمان قرار دارند.

از سه هزار و ۱۰۲ تست گرفته شده کرونا در استان ۳۵ درصد جواب ها مثبت بوده و یکهزار و ۹۱ بیمار جدید مبتلا به کووید- ۱۹ شناسایی شده اند.

همچنین تعداد بیمار جدید بستری شده ۲۶۴ نفر و کل موارد فوت شده در شبانه روز گذشته ۲۴ نفر بوده که ابتلای ۱۴ نفر از فوتی ها به کووید ۹ قطعی مثبت است.

بر اساس جدیدترین رنگ‌بندی همه‌گیری بیماری کووید- ۱۹، هم اکنون سه شهرستان دهاقان، شهرضا و کاشان در استان اصفهان در وضعیت قرمز(بسیار پرخطر)، سه شهرستان خور و بیابانک، برخوار و بویین میاندشت در وضعیت زرد(خطر متوسط ) و ۱۸ شهرستان دیگر در وضعیت نارنجی (پرخطر) قرار دارند.

ویروس کرونا عامل بیماری کووید -۱۹ از اسفند سال ۹۸ در کشورمان شیوع یافت و تاکنون بیش از ۲ میلیون و ۶۵۴ هزار نفر به آن مبتلا شده و بیش از ۷۴ هزار نفر جان باخته اند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha